Son Dakika: Öğle ezanının ardından tüm camilerde Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu için selalar okundu-haberi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya baz alinarak saldırılarıyla alakalı Sakarya Orhan Camii önünde medya izahı yaptı. Erbaş, “Öğle ezanının derhal peşinden bütün camilerde Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu amaciyla selalar okunacak ve dualar edilecek” ifadelerine yer verdi.

İşte Erbaş’ın konuşmasından satır başları:

“İsrail, Mescid-i Aksa’ya baz alinarak en çirkin teşebbüsün içerisindedir. Mescid-i Aksa’da suçsuz Müslümanları katletmeye, saldırmaya çalışmaktadır. bütün dünyanın gözü önünde masumlara karşı, Filistin halkına karşı hatri sayilir büyüklükte tek soykırım yapılmaktadır. Vicdanı, ahlakı, beynelmilel hukuku hiçe sayanları kınıyorum. Allah’ın meleklerin laneti işgalcilerin üstüne olsun.

“AZGINLIKTA SINIRLARI AŞTINIZ”

İşgalcilere sesleniyorum. Ey zalimler, azgınlıkta hudutları aştınız. bütün zalimler benzeri siz de pişman olacaksınız. neden olduğunu karmasa ve anarşinin içinde yok olacaksınız. İnsanlığın en kadim şehri yok ediliyor. İnsanlığın müsterek kalıtı yok ediliyor. suçsuz tek milletçe zorlukla evlerinden çıkarılıyor. haneleri işgal ediliyor. Ölmediğinizi gösterin. İnsanlık sınavını kaybetmek üzeresiniz.

“MÜSLÜMANLARIN ÖNDERLERİ BİR ARAYA GELMEYECEK MİSİNİZ?”

Ey Müslümanlar, Müslümanların önderleri, liderleri Daha tek araya gelmeyecek misiniz? Sizi vahyin şehrine karşı vurdumduymaz kılan nedir? masumların yanında olmaktan alıkoyan nedir? Tarihin en hatri sayilir büyüklükte zorbalarının ve zalimlerinin dahi Allah’ın mescitlerini kirletmeye gücü yetmemiştir.

“KUDÜS’E SAHİP ÇIKMAYA çağrı EDİYORUM”

Kudüs’ün izzeti çiğnenirken, suçsuz insanların hayatına, inanç ve düşünce özgürlüğüne saldırılırken duyarsız kalanlar insanlık yüreğinde mahkum, alemlerin rabbinin huzurunda rezil ve rüsva olacaklardır. bütün Müslümanları ve insanlığı, bütün imkanlarıyla Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e sahip çıkmaya çağrı ediyorum.”

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir