Son Dakika: Muğla’nın Datça ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi-haberi

Afet ve aciliyetli durum idaresi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde bulunan bilgiye göre, Ege Denizi’nde, saat 20.08’de, 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deniz yüzeyinin 7,32 kilometre derinliğindeki depremin ortada üssünün, Datça kazasina 29,67 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

Aynı alanda 18.16’da da 3.9 büyüklüğünde tek zerzele alana gelmişti.

“OLUMSUZ BİR İHBAR ULAŞMADI”

Yaşanan iki depremin derhal peşinden İzah yapan İçişleri bakanimiz Yardımcısı İsmail Çataklı, “Ege Denizi’nde Muğla‘nın Datça kazasi açıklarında saat 20.08’de 4,8 büyüklüğünde tek zerzele alana geldi. Valiliğimizden ve AFAD’dan alınan bilgilere göre menfi tek ihbarın ulaşmadığı öğrenilmiştir. İlgili birimlerimizin tarama çalışmaları ayni ritimde devam etmektedir. Geçmiş olsun Muğla.” dedi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Muğla’nın Datça kazasi açıklarında alana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremin derhal peşinden Muğla Valiliği İzah yaptı. Açıklamada, “Deprem sonrası AFAD ekipleri tarafından alan taraması ayni ritimde devam etmekte olup, 20.40 itibari ile Muğla ortada ve ilçelerinde rastgele menfi tek vaziyetle karşılaşılmamıştır. Muğla ortada ve ilçelerinde AFAD koordinasyonundaki alan tarama çalışmaları ayni ritimde devam etmektedir” denildi.

Deprem esnasında dışarıda var olan ticari taksi sürücüsü Murat Kaçmaz (32) ise “Son tek haftadır ilçemizde depremler alana geliyor. Bu gece tekrar sallandık bendeniz az hissettim ama evdekilerle görüştüm onlar dahada çok hissetmiş. zerzele Ege denizinde olmasına karşın Datça’dan hissediliyor, bu da bizi tetikte tutuyor” dedi.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir