Son Dakika: Mersin ve Antalya’dan sonra bir güzel haber de Muğla’dan! Bodrum’da devam eden yangın kontrol altına alındı-haberi

Türkiye günlerdir alevlere teslim oldu. Ülkenin dört tek yanında yangınla ugras edilirken, Mersin ve Antalya’dan iyi haberler geldi. Silifke ilçesindeki iki noktada günlerdir süre gelen orman yangını ile Antalya Gazipaşa’daki yangın denetim altına alındı. İki ilden gelen iyi haberlerin peşi sıra tek sevindirici haber de Muğla’dan geldi. alinan nihayet bilgilere göre Bodrum’da tesirli var olan yangın da denetim altına alındı.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Ekiplerin vakit ağarıncaya civarindan karadan müdahale ettiği yangınlar, uzunca uğraşlar neticesi denetim altına alındı. Bölgelerde soğutma çalışmalarına başlandı.

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yasamsal medya hesabından mevzu hakkinda izahta bulunarak, “Mersin Silifke’de çıkan iki yangın denetim altına alındı. böylelikle Mersin’de nihayet dört gün içinde 8 orman yangını denetim altına alınmış oldu” sözlerine yer verdi. Antalya ve Muğla ile alakalı de İzah yapan Pakdemirli, “Antalya Gazipaşa ve Muğla Bodrum yangını denetim altına alındı. Soğutma çalışmaları ayni ritimde devam ediyor” dedi.

5 hatri sayilir büyüklükte yangin ayni ritimde devam EDİYOR

Buna göre 107 orman yangını çıktı, bunların da 102’i denetim altına alındı. 5 yangına müdahale sürüyor.

SİLİFKE’DE hatri sayilir büyüklükte yangin 29 TEMMUZ’DA BAŞLAMIŞTI

Yangın, Silifke’de 29 Temmuz’da erken saatlerinde Boğsak mevkisinde orman yangını çıkmış, çok sayıda ev tedbiren boşaltılmıştı. Yangın, kuvvetli rüzgar hasebiyle çevredeki başka mahallelere de yayılmıştı. Işıklı, Hırmanlı ve Yeşilovacık semtlerinde de tesirli var olan orman yangını, Bir gün evvel önce Akdere mevkisi, dahada ardindan Gülnar kazasi Dedeler mahallesi hududundaki ormanlık alana civarindan yayılmıştı.

GAZİPAŞA’DA hatri sayilir büyüklükte yangin dört FARKLI NOKTADA ETKİLİ OLMUŞTU

Gazipaşa’da üç vakit evvel dört değişik noktada başlayan yangın havadan ve karadan müdahaleyle üç noktada denetim altına alınıp, söndürülmüştü.

Bakan Pakdemirli'den yangınlarla alakalı dikkat çeken uyarı: bu erken nem yüzde 10'a düşüyor, çok titiz olmamız lazım

Bakan Pakdemirli’den yangınlarla alakalı dikkat çeken uyarı: bu erken nem yüzde 10’a düşüyor, çok titiz olmamız lazım
Dünya, Türkiye'yi küle çeviren yangınları korkuyla izliyor! Ünlü ajanslar yaşananları 'son dakika' ibaresiyle geçiyor

Dünya, Türkiye’yi küle çeviren yangınları korkuyla izliyor! Ünlü ajanslar yaşananları “son dakika” ibaresiyle geçiyor
Gece zamanı tüyler ürperten görüntülerin geldiği Bodrum'dan perişan haber! Milas'ta çıkan yangın hasebiyle iki semt tahliye edildi

Gece zamanı tüyler ürperten görüntülerin geldiği Bodrum’dan perişan haber! Milas’ta çıkan yangın hasebiyle iki semt tahliye edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.