Son Dakika! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Kutlu Adalı cinayeti için KOM’a yazı yazdırdım-haberi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker‘in iddialarına canlı yayında cevap verdi. Sedat Peker’in medya mensubu kutsal Adalı’nın öldürülmesiyle alakalı “Korkut Eken, Atilla Yıldırım bu cinayetten ne civarindan evvel (Kıbrıs’a) gittiler. Allah o insanın kanını bize kismet etmedi” sözlerine bakanimiz Soylu, “Peker’in kardeşi silah hasebiyle alındı. Ama kutsal Adalı hasebiyle alınmalıydı. Ama almadılar! KOM’a sırf bu sebeple ova yazdırdım bugün. İçişleri Bakanı olarak benim görevim önleyicilik, olay sonu raporunu yazmak değil” ifadelerini kullandı.

SEDAT PEKER’İN İDDİASI NEDİR?

1996’da Kıbrıs’ta faili bilinmeyen biçimde öldürülen medya mensubu kutsal Adalı cinayetine değinen Peker, Adalı’yı Korkut Eken’in başında bulunduğu tek ekibin öldürdüğünü söyledi. Peker, Adalı cinayeti amaciyla evvel kendisine talepte bulunulduğunu da öne sürdü.

Peker’in kutsal Adalı cinayetiyle alakalı anlatımları şöyle:

1996’da kutsal Adalı’nın cinayetine değineceğiz dedik; laf namus. Belki bunu anlattığımda belli tek süre bunun benzeri şey olacaksınız… Devletimizle hiçbir alakası yok. Biz o vakit Korkut eken, Mehmet Ağar hep beraberiz. Korkut abinin odası, Mehmet Ağar’ın odasının yanında. mükemmel dinleyin burayı, çok iyi… Genciz, vatanseveriz, işte şu PKK’ya yardım etmekte ama çogunlukla bana işadamlarını yönlendiriyorlar. Faili meçhullerden ziyade. Onları da anlatacağım ama bu erken yetişmez.

“ALLAH NASİP ETMEDİ”

(Korkut Eken) Bana Diye konuştu ki “Kıbrıs’ta tek erkek var.” “Evet abi” dedim, “Bu Kıbrıs’ı Rumlara satmak istiyor” dedi. Diye konuştu ki “Bana iki profesyonel…” “Ben kendisinin öz kardeşimi vereceğim sana” dedim. Atilla Peker’i dedim. Çok iyidir, uzmandır dedim. THY tayyare biletlerini, hard disklerini atmıyor. Biletlerden bakabilirler, Korkut Eken, Atilla Yıldırım bu cinayetten ne civarindan evvel (Kıbrıs’a) gittiler. Allah o insanın kanını bize kismet etmedi.

“KARDEŞİM AMELİYAT OLDU, ANLATIR”

Aradan vakit geçti, döndüler 3-4 vakit sonra. Den gelinemedi. Korkut abi ile konuştuk, Diye konuştu tekrar gideceğiz. ardindan orada başka tek bunlara bağlı ekip öldürmüş. Karşılaştık Korkut abi ile, “Halloldu” dedi. Atilla Peker, kanser ameliyatı oldu, hanede yatıyor. Namuslu adamdır. Benim biraderim korkmaz, doğruyu anlatır. bendeniz öldürsek öldürdük derdim, çünkü vakit aşımına girdi. tek şeyden korktuğum amaciyla değil.

Bakan Soylu'dan 'İstifa etmeyi düşündünüz mü?' sualine yanıt: Hiç düşünmedim

Bakan Soylu’dan “İstifa etmeyi düşündünüz mü?” sualine yanıt: Hiç düşünmedim
Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Mehmet Ağar'a çağrı: Marinadaki görevinden 48 saat içinde ayrılması lazım

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu’dan Mehmet Ağar’a çağrı: Marinadaki görevinden 48 saat içinde ayrılması lazım
Sedat Peker, Süleyman Soylu'nun canlı yayındaki sözlerine Twitter'dan cevap verdi

Sedat Peker, Süleyman Soylu’nun canlı yayındaki sözlerine Twitter’dan cevap verdi
Sedat Peker'in tecavüz iddiasını gündeme getiren bakanimiz Soylu'ya soruldu: O vakit miting yapmasına neden destur verildi?

Sedat Peker’in tecavüz iddiasını gündeme getiren bakanimiz Soylu’ya soruldu: O vakit miting yapmasına neden destur verildi?
Son Dakika! bakanimiz Soylu'dan çok çarpıcı Davutoğlu sözleri: 'Neler konuştuğunu biliyorum' dedi

Son Dakika! bakanimiz Soylu’dan çok çarpıcı Davutoğlu sözleri: ‘Neler konuştuğunu biliyorum’ dedi
Kaftancıoğlu'nun savunma kararının kaldırılmasına 'Tehdit yoktu' diyen bakanimiz Soylu'ya evvel ağızdan yanıt

Kaftancıoğlu’nun savunma kararının kaldırılmasına “Tehdit yoktu” diyen bakanimiz Soylu’ya evvel ağızdan yanıt
Bakan Soylu'dan 'İstifa etmeyi düşündünüz mü?' sualine yanıt: Hiç düşünmedim

Bakan Soylu’dan “İstifa etmeyi düşündünüz mü?” sualine yanıt: Hiç düşünmedim
Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir