Son dakika | Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz konuşuyor-haberi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulunuyor. Cengiz, sona eren sezonunun derhal peşinden değerlendirmeler yapıyor.

Mustafa Cengiz’in açıklamalarını canlı aktarıyoruz…

Galatasaray 2. kez rekorla aynı puanla şampiyonluğu kaçırdı. Bu 2. sefer oluyor. başka Semra Hanım Sezonu değildi galiba. Bu seçenek Galatasaray’ın test seçimi olacak. Galatasaray vefalı mı, Galatasaray fedakar mı? Bunlar test edilecek. Benim desteklediğim yurttaslar onay edilmezse şaşırırım. bendeniz kimseye şuna oy atın filan demem. Yalnızca kendim amaciyla değil, ama çaba veren başka arkadaşlarım da onay görmezse eğer camiadan kırgınlık duyarım. Başta Abdürrahim kardeşim burada Parasal içsel olarak hatri sayilir büyüklükte destek sağlamıştır.

“Terim bilet konusu yanlış anlaşıldı”

Ben sevgili Fatih Terim’e Bodrum’a giderken, ABD’ye giderken tayyare bilet paralarını kulübe ödettiriyor diye tek şey demedim. O mevzu yanlış anlatılmış. Yaptığınız esprileri, ironileri anlamıyorlar… derhal hocaya taşıyorlar.

“Futbolculara borcumuz yok”

Nisan ayı dışında futbolculara borcumuz yok. İki futbolcumuz problemliydi. tek tanesini ihraç ettik, idareye perişan laf ettiği için. perişan oynadığı amaciyla ihraç etmedik. taraftarlarina kalsa tek vakit evvel gönderin diyorlardı. Aynı taraftarların tek bölümü ‘Niye gönderdiniz?’ dedi.

“Taraftardan özür diliyorum”

Taraftardan özür dilerim. Şampiyonlar Ligi’ndeki iki sezondan ötürü. Başarılı olamadık, açık konuşuyorum. Ya ortada alan yoktu, ya forvet yoktu, ya defans yoktu. Defans yokken asgari golü yedik, forvet yokken en çok golü attık. Açın bakın istatistiklere.

Başkan yardımcısı Yusuf Günay ve İkinci reis Abdürrahim Albayrak, Mustafa Cengiz’in medya toplantısını yakından takip etti.

“İbra edilmememiz beni üzmedi”

İbra edilmememiz beni üzmedi, bu siyasetti çünkü. Beni sevmeyenler iyi hazırlanmıştı, biz hazırlanmadık. Ama Denetleme Kurulu’nun ibra edilmemesi beni çok üzdü. bendeniz Dursun Bey’e Katiyen perişan laf etmedim. Her konuşmamda evvel teşekkür ettim. Galatasaray’da onay edilecek hiç laf duymadım. Sizin Allahınız var mı? Tövbe tövbe ya. Özür dilerim ağzımdan kaçtı.

“Başkan adayları ceplerini hazırlasınlar”

Her ay 300 sırf harcamamız var yönetimden. Belgesiz. Bize kazanç yok diyorsun diyecek. Başkan olacaklara şimdiden söylüyorum. Ceplerini hazırlasınlar. Fatih Hoca diyor ya… Yazlığım vardı onu da sattık hanım da bana kızıyor. İzdivaç etme programından mı evlendik dedim.

“Seçime girmeyeceğimi söyledim”

Üç liste vermiş ya, o üç liste seçime girebilir. Tüzükte açık olarak, tam okumuyorlar. ‘İptal’ yazıyor. Biz bunu kıymetli hukukçularla konuştuk zaten. Günlerce konuştuk. Biz mesuliyet sahibiyiz. bendeniz girmeyeceğimi duyuru ettim zaten. Işın Çelebi adaylık koydu giremeyecek. Belki başka kıymetli adayımız çıkacak. bendeniz ertelemeyi o nedenle yapmadım. Yusuf bey günlerce bunu çalıştı. Bananeya Zati girmiyorum. bendeniz bu gece hastanede yattım. B-C vitamin yüklediler. 6 gündür baş ağrısı çekiyorum. 

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübe ne civarindan kişisel kefaletleri olduğunu medya mensuplarına gösterdi.

Mustafa Cengiz’in kişisel kefaleti: 786 M ₺

Abdurrahim Albayrak’ın kişisel kefaleti: 456 M ₺

Yusuf Günay’ın kişisel kefaleti: 330 M ₺

Toplam: tek milyar 572 milyon ₺

“Ceyhun, Elmander ve Cana’nın parasını ödedik”

Ceyhun Gülselam’ın parasını ödedik. Menajeri bizi icraya verdi, tasima tahtamız kapandı. Şok yaşadı. Vermez diyorduk, vermiş adam. Onlar da sıkışıyorduk. Elmander’le Lorik Cana’ya kazanç ödedik.

“En hatri sayilir büyüklükte sivil cemiyet örgütü Galatasaray”

Galatasaray Adası’nda davayı evvel kez kazandık. hayat birbirine girdi. Sayısal olarak, saygınlık olarak, güç olarak Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte sivil cemiyet kuruluşu, spor takimi Galatasaray’dır. Güneş çatısı kuruyoruz, hiç laf eden var mı? 25 sene boyunca, 100 milyon TL’nin üzerinde katkı sağlayacak. İzinler tamamlandı, inşasına başlanacak.

“Token’dan 10 milyon dolar kazandık”

Socios ile Fan Token anlaşması yaptık. dört senelik sözleşmemiz var. 10 milyon dolar istikbal elde ettik. Yalnızca Beşiktaş maçında 12 milyon avro hacim oluşmuş.

“30 kupa kazandık”

Ünal Aysal hakkını vereyim çok başarılıydı. 28 kupa aldı. Biz 30 kupa kazandık. İki sefer şampiyon olduk. tek tanesini Tudor’un takımıyla yaptık diyorlar. tek tanesini hocamız yaptı, bizim hiç katkımız yok. Paraları Nijerya hükümeti verdi…

  • Türk Telekom Stadı

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir