Son Dakika! Esnafa hibe desteğinde başvuru süresi 1 Temmuz’a kadar uzatıldı-haberi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yasamsal medyadan yaptığı izahla esnafa yapılan hibe desteği başvurularının tek hafta uzatıldığını söyledi.

Bakan Muş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile hakikat kişi tacirlerimize verilen üç bin ve 5 bin TL’lik hibe desteğinin nihayet müracaat tarihini gelen talepler üstüne tek Temmuz 2021 Perşembe saat 23.59’a civarindan uzattık.”

HİBE DESTEĞİ İÇİN ESNAF İKİ GRUBA AYRILACAK

1 milyon 384 bini aşkın esnaf ve sanatkara takriben dört milyar 622 milyon liralık tediye yapılacak. mevzubahis tediye amaciyla esnaflar iki gruba ayrılacak ve bulunduğu gruba göre üç bin veyahut 5 bin Lira ödemesini alacak.

5 BİN Lira DESTEK ALACAK ESNAF GRUBU

Birinci grupta bulunan işletmelere 5 bin Lira tediye yapılacak. Bu grupta 235 bin esnaf bulunuyor. 5 bin TL’lik destekten yararlanacaklar şunlar: Kahvehane, kantinler, kafe, hamamlar, çay bahçesi benzeri yerler ile mektep ve çalisan servisleri, öğrenci yurtları, lunaparklar, kırtasiyeler, web kafeler, düğün salonları.

3’ER BİN Lira DESTEK ALACAK ESNAF GRUBU

İkinci grupta bulunan işletmelere ise üç bin Lira tediye yapılacak. Bu grupta bulunan esnaf sayısı tek milyon 150 bini aşıyor. üç bin TL’lik destekten yararlanacaklar ise şunlar: Onarım, bakım, tamirat, seyyar satıcılar, kaporta işleri ile uğraşanlar, sıhhi tesisatçılar, müzisyenler, hırdavatçılar, tasit yıkamacılar, oyuncakçı, kuru temizlemeciler, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, konfeksiyoncular, kurs işletmecileri tuhafiyeciler, zücaciyeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir