Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’li Aykut Erdoğdu’ya 250 bin liralık tazminat davası-haberi

Twitter hesabından tek paylaşım yapan cumhuriyet milletçe partisi İstanbul mebus Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ı amaç alarak, “Sayın Erdoğan, bundan evvel olduğu benzeri bundan ardindan da sizi seçimle indirdikten ardindan Vatana İhanetten yargılanmanız amaciyla bütün gücümle çalışacağım… Yargılanmaya başladığınız gün içinde müdafaa hakkınız engellenmesin ve haklar içinde yargılanın diye mahkeme salonunda olacağım…” ifadelerini kullandı. Bu sözler Bir hayli AK Partili ad tarafından reaksiyonla karşılandı.

“YİNE YASSIADA ZİHNİYETİ HORTLAMIŞ”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, cumhuriyet milletçe partisi mebus Aykut Erdoğdu’nun izahlarına reaksiyon göstererek, “Yine Yassıada zihniyeti hortlamış. Cumhurbaşkanımızı ‘vatana ihanetten yargılamak’tan laf eden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti benzeri kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes’in katillerinin diliyle konuşmaya ayni ritimde devam ediyorlar. hükümet teşkilatını hatali örgütü olarak nitelendirip devletin başı var olan Cumhurbaşkanlığı makamını teşkilat öncüsü olarak nitelendirmek Türkiye’nin FETÖ’den tanıdığı tek dildir. Menderes’in katillerinden FETÖ’ye civarindan hepsi aynı millet düşmanı dili kullandılar.” demişti.

250 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇILDI

Bu gelişme üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları, CHP’li Aykut Erdoğdu ile alakalı “Cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle 250 bin liralık içsel tazminat davası açtı.

“HALA AKILLANMAMIŞLAR”

AK Parti genel reis Yardımcısı İzmir mebus Hamza Dağ da CHP’li vekilin sözlerine reaksiyon gösterip ”Ateş olsa cirmi civarindan yer yakacak var olan sözde politikacilarin Cumhurbaşkanımızı yargılama tehditlerine ayakkabı bırakacak değiliz. dahada evvel de iktidarımızı TRT’den canlı olarak yargılayacaklarını söylemişlerdi. 27 Mayıs zihniyetinin devri sabık yaratma hayalleri hâlâ çok diri. Bu zihniyete 15 Temmuz gecesi haddini bildirmiştik ama belli ki hâlâ akıllanmamışlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hukuku bu milletin hukukudur ve biz, liderimizin de milletimizin de hukukunu Katiyen çiğnetmeyiz.19 senedir yapılan her seçimde milletimiz tercihini Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’den yana kullanmıştır. Biz hükümet yönetmeyi de millete hizmet etmeyi de hepinizden iyi biliriz.Pandeminin güç şartlarından istifade ederek yaptığınız balçık siyasetini ise milletimiz gayet iyi görüyor.Allah’ın desturu ile 2023 seçimlerinde yengi tekrar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve Cumhur İttifakı’nın olacaktır.” dedi.

“HAKİKATİ HER DUYDUĞUNUZDA ŞİRAZENİZ BİRAZ dahada KAYNIYOR”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Yıllardır yaptıkları tek şey, aziz milletimizin temsilcilerini idam sehpasıyla tehdit etmek var olan zihniyetin mensubu var olan tek siyasetçi bugün, Cumhurbaşkanımıza, yollar arkadaşlarına ve devletimize hizmet eden bürokratlarımıza hezeyan dolu ifadelerle saldırmış. Siyasi hayatı süresince aziz milletimize hizmetkâr olmayı kendine şiar edinen, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaran, ekonomiden eğitime, sağlıktan tarıma civarindan her alanda ülkemize tur atlatan Recep Tayyip Erdoğan, sizin hadsiz ve ahlaksız tehditlerinize prim vermez.

Recep Tayyip Erdoğan, yıllardır sizin tehditlerinize ve engellemelerinize karşın aziz milletimizin desteğiyle memleketimize hizmet etmektedir. Aziz milletimiz bu zihniyete Katiyen destur vermediği amaciyla aslında sayın Cumhurbaşkanımız üzerinden milletimizi tehdit ediyorlar. senelerden beri söylediğiniz her söz, attığınız her iftira, uydurduğunuz her yalan, yaratmaya çalıştığınız her “sahte mağduriyet” belli tek tasarının parçası. Hakikat yüzünüze her çarptığında dahada da hırçınlaşıyorsunuz. Hakikati her duyduğunuzda şirazeniz belli tek süre dahada kayıyor.

“MİLLETİMİZ KENDİSİNE HİZMET EDEN EVLATLARINI BAĞRINA BASACAKTIR”

Millete hizmet yolculuğuna “kefeniyle” çıktığını her fırsatta söyleyen tek öncüsü idam sehpasıyla, devletimize hizmet eden halk görevlilerimizi ise ulu divanla tehdit etmek ve hükümet organizasyonunu tek çeteye benzetmek gerçekte neye hizmet ettiğinizi apaçık göstermektedir.

Aziz milletimiz kendisine hizmet eden evlatlarını Bir gün evvel olduğu benzeri bu erken ve yarın da bağrına basacaktır. milletin öz evlatları da sizin bütün ahlaksız tehditlerinize, yalanlarınıza, iftiralarınıza ve 5. kol faaliyetlerinize karşın milletimize hizmet etmeye ayni ritimde devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir