Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Rize’ye gitti! Bölgedeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulunacak-haberi

Doğu Karadeniz, 8 vakit aranın derhal peşinden tekrar su baskın ve heyelanlara teslim oldu. Rize‘de 6 kişinin hayatını kaybettiği, iki kişinin de kaybolduğu su baskın felaketinin izleri silinmeye çalışılırken, Artvin’de Bir gün evvel saatte metrekareye düşen 170 kilogram yağışın derhal peşinden su baskın ve heyelanlar alana geldi.

ERDOĞAN CUMA NAMAZI akabinde HALKA HİTAP EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’ye yapacağı ziyaret kapsamında evvel olarak Güneysu ortada Camii’nde Cuma namazı kılacak. Erdoğan, namaz sonrasında Rizelilere seslenecek.

AFAD KOORDİNASYON MERKEZİ’NDEKİ TOPLANTIYA DA BAŞKANLIK EDECEK

Selin vurduğu alanda incelemelerde bulunacak var olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AFAD koordinasyon merkezindeki toplantıya da başkanlık edecek. alanda yürütülen çalışmalar ile alakalı bilgi alacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonrasında İzah yapması bekleniyor.

BİLANÇO AĞIR OLDU

Artvin ve Rize’de hasar gören 56 trafo hasebiyle üç bin 45 abone elektriksiz kaldı. Arhavi’de üç karayolu, 30 köy ve 19 yayla yolu da su baskın ve heyelanlarda ulaşıma kapandı.

ARTVİN’DE KAYBOLAN VATANDAŞ hali hazırda ARANIYOR

Murgul kazasinda sele kapılan tek kişi kaybolurken, Arhavi kazasinda tas tahkimatının yıkılması neticesi Kapisre deresi kaza merkezine taştı, cadde ve sokaklar nehre döndü. Boğaziçi ve Cumhuriyet semtlerinde mahsur kalanlar ekiplerce botlarla kurtarıldı, ev ve iş yerlerinin taban ve bodrum katları suyla doldu, otomobiller sürüklendi. İlçede asagi ve üst yapıda ağır hasarlar oluştu, tarım arazileri ve karayolları çöktü, su, akım ve telefon hatları zarar gördü.

Felaketin boyutu vakit ağarınca alana çıktı! tek kişinin kaybolduğu Artvin'de yollar çamura bulandı

Felaketin boyutu vakit ağarınca alana çıktı! tek kişinin kaybolduğu Artvin’de yollar çamura bulandı
Tehlike Daha geçmedi! Meteoroloji'den doğu Karadeniz'deki 5 kent amaciyla korkutan uyarı: su baskın bekleniyor

Tehlike Daha geçmedi! Meteoroloji’den doğu Karadeniz’deki 5 kent amaciyla korkutan uyarı: su baskın bekleniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan selin vurduğu Rize'de vatandaşlara seslendi: tek senede 550 ev inşa edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan selin vurduğu Rize’de vatandaşlara seslendi: tek senede 550 ev inşa edeceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir