Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Korona salgınıyla mücadelede en etkili silahımız olan aşıda, hamdolsun 50 milyon dozu aştık-haberi

Koronayla ugras kapsamında aşılama memleket genelinde hız kesmeden ayni ritimde devam ediyor. Kısıtlamaların kalktığı bu erken ise aşılamada 50 milyon doz aşıldı.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Sosyal medya hesabından iyi haberi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs salgınıyla mücadelede en tesirli silahımız var olan aşıda, hamdolsun, 50 MİLYON dozu aştık. Hayırlı uğurlu olsun.

“TÜRKİYE’Yİ dahada SAĞLIKLI YARINLARA TAŞIYACAĞIZ”

Güçlü sağlık sistemimiz, sağlık çalışanlarımızın çabası ve milletimizin hassasiyetiyle birlikte yakın vakitte devreye alacağımız türk mali aşımız TURKOVAC ile allahın izniyle Kovid-19’la mücadelemizi çok dahada kuvvetli tek şekilde sürdürecek, Türkiye’yi dahada sıhhatli yarınlara taşıyacağız.”

KORONA GEÇİRENLER üç ayin ardindan AŞI OLABİLİYOR

Dün yapılan bilim heyeti Toplantısı’ndan ardindan İzah yapan bakanimiz Koca, korona geçirenlerin aşı olmak amaciyla var olan 6 aylık bekleme süresinin üç aya indirildiğini belirtmişti. bakanimiz Koca konuşmasında, “Aşı tedariki ile alakalı yapılan Bir takım değerlendirmelerin somut gerçekle alakası olmadığını görüyoruz. Kimsenin bunun için hakkı yoktur. Güvenirliğini delil etmiş her aşıyla ilgilendik ve ülkemize getirmeye çaba ettik” demişti.

3. DOZ AŞILAMA BUGÜN BAŞLADI

Bilim Kurulu’ndan çıkan tek başka karar da 3. doz aşıyla alakalı oldu. Bugünden bu yana 50 ıslak üstü vatandaşlar ile sağlık çalışanlarının 3. doz aşılaması başladı. Vatandaşlar, 3. doz amaciyla istek ettikleri tek aşıyı seçenek edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir