Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1428 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. alışılmış olan Kongresi’nde bin 1428 oyla tekrar AK Parti genel Başkanı seçildi. Kongre Divan Başkanı Ali İhsan Yavuz, seçenek sonuçlarına göre 1431 oy kullandığını, 1428 oyun geçerli, üç oyun geçersiz sayıldığını bildirdi. Yavuz, Erdoğan’ın olabilitesi çok 1428 oyun tamamını alarak tekrar AK Parti genel Başkanlığa seçildiğini duyurdu. Partinin 75 azadan oluşan ortada karar ve yönetim heyeti da aynı oylamayla belirlendi.

“CUMHUR İTTİFAKI sehpa BAŞI İTTİFAK DEĞİL, GÖNÜL MUTABAKATIDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel reis seçilmesinin derhal peşinden tek teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında 2023 ve Cumhur İttifakı vurgusu yapan Erdoğan, “Şunu unutmayalım; Cumhur İttifakı tek sehpa başı ittifakı değil gönül mutabakatıdır. Dolayısıyla tek yerlere çekip çevirmeye çalışanlar boşuna uğraşıyorlar. Zillet ittifakı içinde olanlar yollarına ayni ritimde devam etsinler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“MKYK, ortada düzen Kurulu’na, Demokrasi ortada hakem Kurulu’na asil ve yedek seçilen bütün arkadaşlarımızı canıgönülden kutlama ediyorum. AK Parti olarak tertemiz coskuyla 2023 hedeflerimiz doğrultusunda çalışmayı sürdüreceğiz. 2023 Cumhur İttifakı’nın tertemiz tek yengi senesi olacaktır.

“HİZMET YOLCULUĞUMUZA ayni ritimde devam EDECEĞİZ”

Zillet ittifakı içinde olanlar yollarına ayni ritimde devam etsinler. Ama Cumhur İttifakı’nın onların tanımına girecek hiçbir yanı yoktur. nihayet 19 senedir kesintisiz yürüttüğümüz ülkemize ve milletimize hizmet yolculuğumuzu bundan ardindan dahada kararlı şekilde Cumhur İttifakı olarak ayni ritimde devam ettireceğiz.

“MİLLETE EFENDİ OLMAYA DEĞİL, HİZMETKÂR OLMAYA GELDİK”

Hiç kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, hiçbir nedenle kimseyi ayırmadan, ayrıştırmadan 84 milyonun birlik ve beraberliği amaciyla bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldiğimizi tekrar alana koyacağız.

Bugüne civarindan ekonomiden demokrasiye, eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, ticaretten turizme civarindan her alanda yasama geçirdiğimiz icraatlarla ülkemizi şaha kaldırdık. Cumhuriyet tarihimizin en hatri sayilir büyüklükte reformlarını maruz kaldığımız sayısız saldırıya karşın iktidarlarımız dönemine sığdırmaya başardık. Milletimize verdiğimiz sözleri adina getirdik ve Katiyen bunları unutanlar olmadık. Kavline sadık, ahdine bağlı tek kadro olarak tertemiz tek sivil tek anayasa başta olmak üzere milletimize var olan vaadlerimizi gerçekleştirmekte kararlıyız.

“YOLUMUZ UZUN”

Bu süreçte en hatri sayilir büyüklükte güven kaynağımız, duasını ve desteğini bizden esirgemeyen aziz milletimizdir. Allah’ın inayeti, mazlum ve mağdurların duası yanımızda olduğu sürece aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Yolumuz uzun, görevimiz zor, mesuliyetimiz ağırdır. Sözlerimi şu iyi dua ile hitama erdirmek istiyorum.

“RABBİM HAYIRLA SONUÇLANDIR”

Rabbim kolaylaştır, zorlaştırma. Rabbim hayırla sonuçlandır. Mevlâm yâr ve yardımcımız olsun diyor, şahsıma gösterdiğiniz teveccühüm amaciyla her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerden şehirlerinize döndüğünüzde bütün kardeşlerimize selamlarımızı iletmenizi istiyorum. Sağ olun, var olun.”

ERDOĞAN’I İLK BAHÇELİ TEBRİK ETTİ

MHP genel Başkanı hükümet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak kongrede tekrar seçilmesi hasebiyle tebriklerini iletti. Bahçeli, neticenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir