Son Dakika: Çamlıca Tepesi’ne dev Türk bayrağı! İstanbul’un her yerinden görülebilecek-haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatinde Üsküdar Kısıklı’daki konutundan hatri sayilir büyüklükte Çamlıca Camisi’ne geçti. Erdoğan’a, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de eşlik etti.

“ÇOK FARKLI GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Cuma namazı çıkışında cemaate hitap eden Erdoğan, vatandaşların ramazanlarını kutlama etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çok değişik günlerden geçiyoruz. Koronavirüs salgınında Bir hayli yakınımızı kaybettik. Ümmet-i Muhammed’in Sahiden çok sıkıntılı olduğu ayları arkada bıraktık. hali hazırda bu sıkıntıları yaşıyoruz. Aynı şekilde bütün insanlık bunları yaşıyor.” ifadelerini kullandı.

Cuma namazı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Tepesi’ndeki merasime katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın en hatri sayilir büyüklükte Türk bayrağını çocuklarla göndere çekti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Bu müstesna bugünü müstesna tek eserle şereflendiriyoruz. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ bundan tam 101 sene evvel 23 Nisan bugünü dualarla, tekbirlerle Ankara’da açılmıştı. İstiklal Harbimizi yönetmiş, bu gazi Meclis’in başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetle yad ediyoruz. Bugüne civarindan darbecilerden pkk terör örgütlerine ve ahenk gösteren ücret tuzaklara civarindan her hücum aynı kirli senaryonun eseri.

“TÜM BADİRELERİ BİRER BİRER GERİDE BIRAKTIK”

Tüm badireleri birer birer arkada bırakarak adım adım hatri sayilir büyüklükte Türkiye’nin inşası yolunda ilerliyoruz. 100. seneye yaklaştığımız Cumhuriyetimizi büyüterek ve güçlendirerek bizden sonraki nesillere bırakmanın çabası içindeyiz. Çocuklarımızın da emaneti çok dahada ileriye taşıyacaklarına inanıyorum.

Bugün burada ülkemizin en uzunca direğinde dalgalanacak var olan bayrağımızı bu vizyonun simgesi olarak çocuklarımıza armağan ediyorum.

“BU TOPRAKLARI vatan uygulamak İÇİN NİCE ŞEHİTLER VERDİK”

Bu toprakları vatan uygulamak amaciyla nice şehitler verdik. Bizim büyüklerimiz nice şehitler verdi. Gençler işte sizleri büyüğünüz olarak bunun benzeri görüyorum. 2053’ün Türkiye’sini siz inşa edecek ve kuracaksınız. Sizsin gözlerinizde bu pırıltıyı görüyorum. Çok çalışacağız, okuyacağız. 2053’ün Türkiye’sini inşa edeceğiz. Biz toprağın altında olacağız. Sizi izleyeceğiz. Size inanıyoruz.

“BU BAYRAKTAN BÜYÜĞÜ YOK”

Çamlıca hepsinin kendisi takibini yaparak ülkemize kazandırdığımız camisiyle kulesiyle şimdi de 111 metrelik bayrak direği ve Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte bayrağı takriben 1000 metrekareyi bulan bayrağıyla tertemiz tek çehreye kavuşuyor. Türkiye’de bu bayraktan dahada büyüğü yok.

“ÇEVRECİLİK BUDUR”

Bu kutsal Ramazan ayında şükürler olsun bunu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir hayli mutluluğu tek arada yaşadık. hatri sayilir büyüklükte Çamlıca camiini inşa edip bitirmek bizlere kismet oldu. çevresi ağırbaşlı kirlilik içindeydi. Antenler vardı. Bu antenleri kaldırmak bize kismet oldu. Hani çevrecilik diyorlar ya çevrecilik budur.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM TAMAMLANINCA GÜZELLİKLER TAM MANASIYLA NETİCELENECEK”

Tam manasıyla tek çevre düzenlemesi yaptık. Kirazlı Tepe ve Küplüce buradaki kardeşlerimize de sesleniyorum. Buranın sakinleriyle de görüştük. İfadelerim şu bakın burada tek çevre düzenlemesi yapıyoruz. Bu düzenlemenin yanında talep ediyoruz ki buradaki yapıları tamamıyla kaldıralım ve şu anda Kirazlı Tepe’de yapılan binaları görüyorsunuz. tek başka zerafet kattı. Cumadan ardindan oradaki vatandaşlarımla görüştüğümde ‘Başkanım n’olur bizi de aynı şekilde bu değişim dönüşüm planı içinde aynı vaziyete kavuşturun’ dediler. Siz de aranızda anlaşın da dedim ne bendeniz üzüleyim ne de sizi üzeyim dedim. Onlara hangi hakkı verdiyse size de aynı hakkı verme sözünü veriyorum dedim. bütün bu güzelliklerin tam manasıyla neticelenmesi, buradaki kentsel dönüşümün tamamlanmasına bağlı. İstanbul’a bu yakışır. İftarda 23 Nisan’a hususi çocuklarımızla tek araya geleceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir