Son dakika: Borsa İstanbul’un yeni Genel Müdürü Korkmaz Ergun Enes oldu-haberi

21 Ekim 2019’da Borsa İstanbul genel Müdürü olarak atan Hakan Atilla 8 Mart tarihinde istifa etmişti.

Atilla’nın istifasına ait yapılan izahta “Borsa İstanbul A.Ş. genel Müdürü Sn. Mehmet Hakan Atilla’nın kendisinin isteğiyle 08.03.2021 tarihinden bu yana genel Müdürlük görevinden istifa etmesi nedeniyle, 08.03.2021 tarihindeki yönetim heyeti kararı ile istifası onay edilmiştir” ifadeleri kullanılmıştı.

BORSADA ERGUN DÖNEMİ BAŞLADI

Atilla’nın istifasının derhal peşinden genel Müdürlük görevine Korkmaz Enes Ergun getirildi. Ergun, Atilla döneminde genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

KORKMAZ ENES ERGUN KİMDİR?

Ergun 24 senelik borsa kariyerinde Bir hayli şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetmesiyle öne çıkıyor.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal veriler Fakültesi İşletme Bölümünde 1997 seneninde tamamlayan Ergun, aynı sene Borsa İstanbul’da çalışma hayatına başladı. çok lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında tamamladı. 24 senelik Borsa ve kapital Piyasaları tecrübesine sahip var olan Ergun, çok sayıda şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetti. Ergun, hali hazırda Kotasyondan sorumlu genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Korkmaz Enes Ergun kimdir? Korkmaz Enes Ergun hayatı ve biyografisi!

Korkmaz Enes Ergun kimdir? Korkmaz Enes Ergun hayatı ve biyografisi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir