Son dakika! Bankacılar ile görüşen Merkez Bankası Başkanı’ndan ilk açıklama: Çok verimli bir toplantı oldu-haberi

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, göreve gelmesinin derhal hemen peşinden bankacılarla durum değerlendirmesi uygulamak üzere harekete geçmişti. sektör bugünü Bankalar Birliği idareninde bulunan bankaların genel müdürleri ile görüşen Kavcıoğlu, bu erken de Bankalar Birliği idaresi dışındaki bankaların yöneticileriyle tek müzakere gerçekleştirdi.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Kavcıoğlu, yasamsal medya hesabından yaptığı açıklamada, sektör bugünü ülkemiz Bankalar Birliği idarenindeki bankalarla müzakere yapıldığını hatırlattı. tertemiz müzakerenin birlik idaresi dışında var olan başka banka yöneticileriyle yapıldığını söyledi.

Kavcıoğlu, “Pazar bugünü TBB idaresi ile gerçekleştirdiğimiz toplantıya bugün, TBB idareninde olmayan ve TKBB’deki bankaların yöneticileri ile genişleterek ayni ritimde devam ettik. kıymetli katılımcıların görüşleri ışığında çok randımanlı tek toplantı oldu. Paydaşlarımıza destekleri amaciyla teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Toplantıda katılım bankalarının yöneticileri de yer aldı.

KAVCIOĞLU, CUMARTESİ GECE YARISI GÖREVE ATANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Naci Ağbal cumayı cumartesiye bağlayan gece görevden alınmış ve adina Şahap Kavcıoğlu atanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir