Son Dakika! Bakan Soylu’dan yangınlardaki sabotaj iddialarına yanıt: 300 ihbar geldi, tek tek ilgileniyoruz-haberi

Türkiye günlerdir süre gelen orman yangınları hasebiyle güç günler geçiriyor. İtfaiye ekiplerinin ve vatandaşların söndürülmesi yerine yoğun çaba sarf ettiği yangınlarda hatri sayilir büyüklükte ölçüde ormanlık alan zarar gördü. tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Muğla’daki afet bölgesini ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangınlarla mücadeledeki nihayet vaziyete ait medya izahı gerçekleştirdi.

”70’İN ÜZERİNDE ev BOŞALTILDI”

Bakan Soylu’nun konuşmasından satır başları:

“Birçok yangın yerleşim yerlerine girmeden durdurulmuştur. 8 yerleşim yeri tedbiren Tamamiyle boşaltılmıştır, 5 yerleşim yeri de kısmen boşaltılmıştır. 70’in üzerinde ev kullanılamaz haldedir. Bir hayli hayvan kaybımız da oldu. Vatandaşımızın hasarları giderilene kadar, devletin bütün imkanları alana konana civarindan vatandaşımızın yanındayız. Yangından zarar gören kimseyi yalnız bırakmayacağız. tek bir can bizim amaciyla kıymetlidir, yol hayvanları amaciyla de her yere yem bırakılıyor.

KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİ

Ana muhalefet partisi genel başkanından tek istirhamımız var biz ‘Şehirler belediyelerin görev alanındadır’ diye tek şey söylemedik. Kılıçdaroğlu’ndan tek istirhamım dahada var. eğer siz dönüp bizim ormanları rant amaciyla yaktığımızı söylerseniz bu yanlıştır.

“SOSYAL MEDYANIN YÜZDE 90’I YALANDIR”

Şu anda yasamsal medyanın yüzde 90’ı tezvirat ve yalandır. yasamsal medyada bu işi körüklemeye çalışıyorlar. yüzlerce hesap tespit ettik. yasamsal medyada tek kamplaşma oluşturmaya çalışıyorlar, bu nefret dilinden ırak duralım.”

”300’E YAKIN İHBAR GELDİ, tek TEK İLGİLENİYORUZ”

Sabotaj iddialarıyla alakalı de izahta bulunan bakanimiz Soylu, “Şimdi bu konuyla alakali sayın Cumhurbaşkanımız da kamuoyuna bilgi verdiğinde hususi tek ekip kurulduğunu söyledi. 300’e yakın ihbar geldi. Bu ihbarların hepsiyle tek tek ilgileniyoruz. Ayrı olarak istihbari çalışmalarımız da laf konusu. pkk terör örgütü PKK takriben üç seneden beri ahenk gösteren ücret tesisler, ormanlar, vatandaşlarımızın araçları dahil olmak üzere amaç aldığı yerleri yakmak ve zarar saglamak ile alakalı dolaysiz Kandil’den yönerge alıyor.”

Son Dakika! bakanimiz Pakdemirli yangınlarla alakalı nihayet vaziyeti paylaştı: Antalya ve Muğla'da ugras ayni ritimde devam ediyor, Isparta'da da yangın çıktı

Son Dakika! bakanimiz Pakdemirli yangınlarla alakalı nihayet vaziyeti paylaştı: Antalya ve Muğla’da ugras ayni ritimde devam ediyor, Isparta’da da yangın çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.