Son Dakika! Bahçeli’den MHP’nin kadrolaştığı iddialarına sert tepki: Hodri meydan, bildiklerinizi paylaşmazsanız alçaksınız-haberi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor. MHP’nin kadrolaştığı iddialarına sert tepki gösteren Bahçeli, “Bizim kadrolaştığımızı, koltuk sevdasına kapıldığımızı iddia eden kokuşmuş yazar ve yorumcular hodri meydan bildiklerinizi paylaşmazsanız alçaksınız, ahlaksızsınız” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

“12 Temmuz 2021 pazartesi günü yani dün partimizin MYK ile Merkez Disiplin Kurulu’nun ortak toplantısını gerçekleştirdi. İç ve dış gelişmeleri tüm boyutlarıyla ele aldık. MHP sahadadır, kalptedir, milli kaderin taşıyıcı siyaset omurgasıdır. Biz çıkarlarımızın değil, ülkülerimizin peşindeyiz. Biz yalanın değil hakikatin izindeyiz. Halkın yanındayız, helalin safındayız.

“MHP SİYASETTE ZAMANLAMA YANLIŞINA DÜŞMEDİ”

Bizim anlayışıma göre siyaset bir meftuniyet olmasının yanı sıra insana hizmetin, hürmet göstermenin cümlesidir. Bu cümleden mahrum olanların siyaseti kötüdür, kötürümdür, köhnedir. Siyasetin doğru olması kadar zamanlamanın da doğru olması lazımdır. MHP bugüne kadar siyasette zamanlama yanlışına düşmemiştir.

CUMHUR İTTİFAKI MESAJI

Ara rejim özlemi duyanlar, demokrasiye silah çekenler bize yabancı ve uzaktır. Milli ve demokratik ilkeler neyi gerektiriyorsa, yaptığımız ve bundan sonra da yapacağımız odur. Bizim dedikodu aşına karnımız toktur. Cumhur İttifakı’nı hedef alan alçak kampanyalara kulağımız tıkalıdır. Cumhur İttifakı, Türk Milleti’nin duruşudur. Cumhur İttifakı dünden daha güçlüdür. Cumhur İttifakı camdan bir vazo değildir ki kırılsın. Cumhur İttifakı sipariş üzerine kurulmadı, pazarlıkla kurulmadı.

Cumhur İttifakı’nın gıyabında yalan çarkı inşa edenlerin asıl gayesi Türkiye’nin tökezlemesi, 15 Temmuz FETÖ işgal girişiminin rövanşının alınmasıdır.

“TÜRK ASKERİ ONUR SAHİBİDİR”

15 Temmuz inancın, işgale karşı kahramanca direnişidir. 15 Temmuz, demokrasi ve milli birlik günüdür. Bugün Türkiye için aynı zamanda bir dönüm noktasıdır. 15 Temmuz, FETÖ kalkışmasına karışan kim varsa, kim ortak olmuşsa, ismi mevki ne olursa olsun Türk askeri değildir, asla da olmamıştır. Türk askeri onur sahibidir. Bir terörist, Türkiye düşmanlığı konusunda eğitilmiş, maklube yiyerek açılan karanlık meskenlere örgütlenerek vatana ihanete dokunmuşlardır.

Kardeşçe yaşayacağız, birbirimize saygı duyup hoşgörü ve dayanışmayı her daim vaiz tutacağız. 15 Temmuz hain teşebbüsünün dış bağlantıları konusunda söylentiler aslında malumun ilanıdır. Bu darbe mekaniğinin arkasında Türkiye’ye kin ve nefret besleyen odakların olduğu tartışma getirmeyen bir gerçektir.

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ: SÖYLEDİKLERİNİ İSPATLA

Bizi devlete sızan karanlık örgütlerle aynı görmek, en adi cinayet, en alçak ihanettir. 12 Eylül sonrası dava arkadaşlarımızın işkencelere maruz kalmaları, hatta idam edilmelerine rağmen devlete en ufak şikayet bile etmedik. Allah’ın dediği olur dedik. Devleti ebed müddet, millet ebed müddet kutlu bir geleceğe ulaşsın diye olan bize olsun dedik. Yeter ki devlet yaşasın dedik. Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum, söylediklerin ile ilgili bir ispatın, belgen var da söylemiyorsan namerdin ağababasısın. En ufak bilgi ve belgen var da açıklamıyorsan müfterinin en önde gidenisin.

“KILIÇDAROĞLU YALAN VE İFTİRA KAMPANYASINA HER GÜN BİR YENİSİNİ EKLİYOR”

Kılıçdaroğlu, yalan ve iftira kampanyasına her gün yenisini eklemektedir. Biz onu dinlerken utanıyoruz ama o konuşurken utanmıyor. Kılıçdaroğlu demiş ki ‘Bahçeli bütün bürokratik kadrolarını devlete yerleştiriyor.’ Öncelikle şunu söylemek isterim ki milliyetçi ülkücü hareketin mensupları Türkiye’nin zencileri, dışlanmış vatandaşlar değildir. Bu ülkeye hizmet eden kardeşlerimizin hakkının savunmak bizim için haysiyet nedenidir.

“BİZ ÖLELİM, YETER Kİ DEVLET YAŞASIN”

Biz ölsek ne çıkar yeter ki devlet yaşasın. Cennet vatanımız sonsuza kadar var olsun dedik. Ey Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum; iddialarınla ilgili bir bildiğin varsa açıklamıyorsan namerdin ağababasısın. En küçük bilgi ve belgen varsa açıklamıyorsan müfterinin en önde gidenisin. Biz hesabi davranmayız, biliyoruz ki kim nasıl bakıyorsa öyle görür. Biz bakınca vatan görüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu sen bakınca acaba ne görüyorsun? Büyük Kürdistan’ı mı? Unutma ki baktığın yer aynı zamanda bittiğin yer olacaktır. Livaneli’nin bühtanlarını reddediyoruz. Önemli olan kimin ne söylediği değil, kimin söylettiğidir. Danışıklı dövüş bir siyaset planlaması sahnededir.

“EDEPSİZCE BİZİ KÜRT DÜŞMANI OLARAK GÖSTERİYORLAR”

Çözüm süreci ile ilgili asılsız söylentilerin arka planında da bunlar vardır. Kimse niyet okuyuculuğu yapmasın. Serok Ahmet fitneyi bıraksın, buradan kendisine ekmek çıkmayacaktır. Onun serokluğu bölücülüğün umududur. Edepsizce bizi Kürt ve Kürtçe düşmanı gösteren Serok Ahmet gafletin pençesindedir. Serok Ahmet zillet çamurunun içinde çırpınmaktadır.

“HDP-CHP VE İP BAL GİBİ DE ORTAKTIR”

İzmir’de bir mitingde CHP ve HDP yan yana gelmiştir. HDP’nin eş genel başkanı çözüm için bebek katilinin üzerindeki tecridin kaldırılmasını istemiştir. CHP’li il başkanı da omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz demişlerdir. Bal gibi buz gibi CHP-HDP-İP ortaktır.”

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir