Son Dakika! AK Parti’den Bahçeli’nin 100 maddelik yeni anayasa önerisiyle ilgili ilk açıklama: Memnuniyetle karşılıyoruz-haberi

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu erken düzen ettiği medya toplantısıyla partisinin 100 maddelik tertemiz anayasa önerisinin hazır olduğunu duyurdu. tertemiz anayasa taslağında var anayasanın evvel 5 maddesinin korunduğunu belirten Bahçeli, başkanlık sisteminde de tek takım farklıklar önerildiğini ve çalışmanın evvel AK Parti ve Cumhurbaşkanı ile paylaşılacağını söyledi. Bahçeli’nin milletvekilliği dokunulmazlıkları ve düşme sebeplerine değin belirsizlikler giderildiğini dile getirdiği tertemiz anayasa teklifine AK Parti’den de evvel yorum geldi.

“BİZİM DE YAZIM SÜRECİMİZ BİTMEK ÜZERE”

AK Parti yerine evvel izahı Grup Başkanı Naci Bostancı yaptı. Bostancı, Bahçeli’nin tertemiz anayasa çağrısıyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı; ”Sayın Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. seneninde 100 maddelik tertemiz anayasa önerinini memnuniyetle karşılıyoruz. Bizim de anayasa imla sürecimiz bitmek üzere. Detaylarıyla birlikte allahın izniyle bayramdan ardindan ahenk gösteren tek vakitte halkoyu ile paylaşılacaktır.

”DİĞER PARTİLERLE BİR SÜREÇ YÜRÜTMEK İSTERİZ”

Anayasalar yasamsal uzlaşma metinleri olmak durumundadır. Biz evvela Cumhur ittifakı olarak kendisinin içimizde tek çalışma yapar ve nihayet başka partilerle tek asama yürütmek isteriz. mecliste temsil edilen bütün partiler Anayasa ile alakalı yaklaşımlarının ne olduğunu birer kroki metinle alana koyarlarsa bu yerinde olur.”

Devlet Bahçeli canlı yayında açıkladı: 100 maddelik tertemiz anayasa önerimizin hazırlık mertebesi tamamlandı

Devlet Bahçeli canlı yayında açıkladı: 100 maddelik tertemiz anayasa önerimizin hazırlık mertebesi tamamlandı
Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir