Son Dakika: 15 Nisan’dan itibaren üç sınıf dışındaki tüm kademelerde uzaktan eğitime geçiliyor-haberi

Artan koronavirüse karşı tertemiz tedbirler kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan; 8. ve 12. sınıflar ile mektep öncesi eğitim kurumları dışındaki bütün kademelerde surat yüze eğitime ara verileceğini açıkladı. Bu kararın derhal peşinden Milli Eğitim Bakanlığı, konuya ait tek İzah yaptı.

KABİNE KARARI HATIRLATILDI

Açıklamada “Ülkemiz genelinde tatbik edilen Kovid-19 tedbirleri kapsamında bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı bakanlar heyeti Toplantısı’nda yapılan değerlendirmeler neticeninde surat yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş ile alakalı Bir takım tertemiz kararlar alınmıştır” denildi.

15 NİSAN’DAN İTİBAREN UZAKTAN EĞİTİM

Bu çerçevede ilkokullarda, ortaokullarda (8. sınıflar hariç) ve liselerde (12. sınıflar hariç) bütün derslik düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçileceği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“8. ve 12. sınıflar surat yüze eğitime ayni ritimde devam edebilecekler. 8 ve 12. sınıflar ile mezunlara baz alinarak düzen eden destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve sektör günleri de dahil ayni ritimde devam edilecek. mektep öncesi eğitim kurumları surat yüze eğitime var şekilde ayni ritimde devam edecekler. Okullarımızın İhtiyaç duyulan hazırlıkları yapabilmesi amaciyla tertemiz kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden bu yana uygulanmaya başlanacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir