“Söke söke” polemiğine Meral Akşener de dahil oldu: Kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz-haberi

CHP öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul ihalesine girecek şirketlere baz alinarak “Paralarını ödemeyeceğiz” çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği, “Söke söke alırlar” yanıtına tek reaksiyon de İYİ PartiGenel Başkanı Meral Akşener‘den geldi.

Esnaf ziyaretlerine ayni ritimde devam ettiği Muğla’da Milas kazasinda çıkışta kendisine yöneltilen sualleri cevaplandıran Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kanal İstanbul’un ihalesine girenlere tediye yapmayacağız” diyen muhalefete verdiği “Söke söker alırlar” Cevabını şöyle değerlendirdi:

“KESİNLİKLE O PARALARI ÖDEMEYECEĞİZ”

Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanının bu Kanal İstanbul’la alakalı olarak hemide bizim hemide cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun ısrarla o ihaleye girecek var olan şirketlere değin söylediğimiz sözler üstüne sakın ola ki, bu sistemin içinde yer almayın paranızı ödemeyeceğiz diye söylediğimiz sözlere cevap verdi. Sayın Erdoğan anlaşılıyor ki, istikbal evvel seçimde iktidar olamayacaklarını, seçimi kazanamayacaklarını anlamış. Sayın Erdoğan milleti tehdit etti, söze söke alırlar; Sayın Erdoğan T.C. Devletinin ve milletinin Cumhurbaşkanı mıdır yoksa tahkim üzerinden Batılı ülkelerin Çin benzeri ülkelerin müdafaa edicisi mudur, onların avukatı mıdır anlaşılamamıştır. Her şey milletin gözü önünde akım ediyor. bendeniz buradan kendisinin partim yerine tekrar söyleyeyim, türk mali yabancı bütün şirketlere sesleniyorum bu ihalenin içinde yer alanlar, netlikle biz evvel seçimde iktidar olacağız ve netlikle o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin. Sayın Erdoğan da bunu onay etmiş görünüyor.

MARMARİS YANGININA TAPUNUN DELİNMESİ ÇERÇEVESİNDEN BAKIYORUM”

“Marmaris’te ormanlık alanda çıkan yangının şaibeli olduğu ve buraya otel yapılacağı düşünülüyor siz bu yangını nasıl değerlendiriyorsunuz?” Sualini Cevaplayan Akşener, şöyle cevap verdi:

Dün tek arkadaşımdan duydum çok hoşuma gitti. Akıllı yangınlar diye tek kavram var. Buralı Muğlalı kardeşlerimizden alana çıkmıştır. Bu akıllı yangınlar tatil yörelerinde, kıyı etraflarında çok sık başımıza gelen söndürülmesinde nedense çoklukla meseleler var olan ve yeteri miktarda yandıktan ardindan söndürülen yangınlar bunlar. Bunun peşinde olacağız. tek şehidimiz var, mekanı cennet olsun kardeşimizin. Bu artık Türkiye’nin yönetilemediğini, nihayet dönemlerde alana çıkanlar üzerinden baktığımızda Türkiye’nin dağına taşına kuşuna çöküldüğü mananını taşıyor. dahada vahim tek şey var Türkiye’de yolsuzluklar şaibeler ara ara olmuştur ama Osmanlı döneminden beri yapılmayan tek şey vardır tapunun delinmesi. Türkiye’de Ne yazık ki bu da gerçekleşmiştir. Bu çerçeveden Marmaris’teki yangına bakıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir