Sınıra havan saldırısı! 1 asker şehit, 3 asker yaralı-haberi

Gaziantep’in Karkamış kazasina ise yarım saat içinde 10’u aşkın havan saldırısı düzenlendi.

1 ASKERİMİZ ŞEHİT

Suriye’den atılan havanlardan biri Köprübatı sınır Karakolu’na eşit ederken, karakoldaki dört asker ve tek sivil yaralanmıştı. ulusal müdafaa Bakanlığı (MSB) Piyade Er Oktay Salar’ın şehit olduğunu duyurdu.

MSB’nin açıklamasında “Köprübatı sınır Karakolumuza yapılan hain saldırısı neticeninde yaralanarak hastaneye derhal sevk edilen tek kahraman silah arkadaşımız yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur. alanda için hedefler ateş altına alınmaya ayni ritimde devam edilmektedir. Bizleri derin tek üzüntü ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, elemli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Yaralı askerler Gaziantep ve ilçelerindeki hastanelere kaldırılırken, sınır birlikleri tarafından angajman kaideleri çerçevesinde saldırılara karşılık verildiği bildirildi.

MSB’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Milli müdafaa Bakanlığından yapılan açıklamada, “Hain pkk terör örgütü tarafından Gaziantep’in Karkamış kazasina ve Köprübatı sınır Karakolumuza Suriye’nin Ayn-El Arap bölgesinden yapılan ÇNRA/Havan saldırısı neticeninde dört askerimiz ve tek sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhâl hastaneye derhal sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ateş destek vasıtalarımızla yasal müdafaa ve cezalandırma atışları kapsamında için hedeflere misliyle karşılık verilmektedir” denildi.

ETKİSİZ vaziyete GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 21’E YÜKSELDİ

MSB’den yapılan tertemiz izahta “Karkamış kazasina ve Köprübatı sınır Karakolumuza yapılan hain hücum sonrası başlatılan yasal müdafaa ve cezalandırma atışları neticeninde evvel belirlemelere göre 6 yasadisi tesirsiz hâle getirilmiştir. alanda için hedefler ateş altına alınmaya ayni ritimde devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bakanlık, tesirsiz vaziyete kazançlan yasadisi sayısının 21’e yükseldiğini duyurdu. Bakanlığın açıklamasında şöyle denildi:

* “Karkamış kazasi ve Köprübatı sınır Karakolumuza yapılan hain hücum sonrası başlatılan yasal müdafaa ve cezalandırma atışları neticeninde tesirsiz hâle kazançlan yasadisi sayısı 21’e yükselmiştir. Cezalandırma atışlarına ayni ritimde devam edilmektedir.

* Şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Milletimizin huzur ve güvenliğine karşı her biçimde girişime misliyle karşılık verilmektedir. En nihayet yasadisi tesirsiz hâle getirilinceye civarindan mücadele vermeye ayni ritimde devam edilecektir.”

ROKETLİ SALDIRI DÜZENLEDİLER

Suriye’nin Halep şehrine bağlı El-Bab kazasinda pkk terör örgütü PKK/YPG düzen ettiği roketli hücum ile sivilleri amaç aldı.

Terör örgütü tarafından fırlatılan roketler sivil yerleşim alanına düşerken, saldırıda can veren veyahut yaralanan olmadığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.