Sınır ötesinde kirli plan! İki terör örgütü Türkiye’ye karşı birleşti, istihbarat deşifre etti-haberi

El-Hol ve Roj kamplarında tutulan 114 DEAŞ‘lı aile ile PKK, iki ay pazarlık yaptı. Anlaşma sağlanan 27 DEAŞ’lıya bombalı hücum eğitimi verildi.

Terör örgütü PKK, Suriye’deki tek başka pkk terör örgütü var olan DEAŞ ile canlı bomba pazarlığı yaptı. Yapılan canlı bomba pazarlığının detaylarına ulaşıldı. Kamışlı ve Haseke’de iki değişik kaynaktan elde edilen bilgilere göre, pazarlıklar PKK’nın siyasi kolu var olan Demokratik cemiyet Hareketi (Tev-Dem) azaları tarafından yürütüldü.

“EYLEM YAPAN SERBEST”

El-Hol ve Roj Kamplarında tutulan 114 DEAŞ’lı aile ile iki ay süre gelen pazarlıklar neticesi evvel planda 27 DEAŞ’lı ile anlaşma sağlandı. mevzubahis DEAŞ’lılar tek hafta süresince bombalı hücum eğitimine alındı. Fırat Kalkanı, İdlib, Afrin, Resülayn ve Tel Abyad bölgelerine sızdırılacak sekizi kadın 27 DEAŞ’lıya eylem yeri ve eylem tarihini beklemeleri istendi. PKK-DEAŞ pazarlığında Türkiye‘de eylem yapma planı da ele alındı ve bununla alakalı tek ekibin kurulması da görüşüldü.

TÜRK İSTİHBARATI TAKİPTE

Haseke’de yapılan pazarlıklar ve TSK mensuplarının da bulunduğu terörden arındırılmış bölgeleri amaç alacak hücum planı MİT tarafından takibe alındı. Harekete geçen ve alana sürülen DEAŞ’lı bay ve kadınları izlemeye alan Türk istihbaratı, beş bombacı teröristi eylem hazırlığı yaptığı esnada yaptığı hususi operasyonla sağ olarak ele geçirdi.

ÇOĞUNLUĞU İTHAL TERÖRİST

Kurtarılmış bölgelerde yapılacak pkk terör eylemlerinde yer almayı onay eden DEAŞ’lılardan yedisi Suriye kökenli, yirmisi ise yabancı ülkelerden gelenlerden oluşuyor. Güvenlik kaynakları tarafından da doğrulanan bilgilere göre kadınlar dahada çok patlayıcı, teçhizat taşımakta kullanılacak.

Türkiye gazetesinin haberine göre PKK’nın pkk terör eylemleri ile alakalı anlaştığı DEAŞ’lıların aileleri, kamplardan alındı ve Kamışlı’da PKK militanları tarafından savunan çiftlik hanelerine yerleştirildi. Bölgeye gönderilen kadınlardan üçünün kocasının hapiste olduğu ve PKK tarafından hücreye atıldığı bilgilerine ulaşıldı.

İki pkk terör örgütü arasında yapılan anlaşma sonrası verilen yedi hergün eğitimlere PKK destekçisi Bir takım yabancı istihbarat unsurları da destek veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir