Şile’de esnafı ziyaret eden Akşener, bir dokundu bin ah işitti-haberi

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Şile kazasinda esnaf ziyaretinde bulundu.

“ECZACILARIN SIKINTISI ayni ritimde devam EDİYOR”

Bir eczaneye giren Akşener, “Eczacıların ilaçla alakalı problemleri vardı, onlar açıldı mı?” diye sordu. toy eczacı Akşener’e, “Şu anda onlar hâlâ ayni ritimde devam ediyor. ücret arttıkça müşterilerimizin reaksiyonu aşırı fazla. Zammı bizim yapmadığımızı belirtiyoruz ama Bir hayli hasta kisi bunu anlamıyor” şeklinde cevap verdi.

30-40 BİN LİRALIK VERESİYE

Akşener’in dükkandaki veresiye defterini sorması üstüne eczacı, defterin içinde takriben 30-40 bin liralık borç olduğunu kaydetti.

Bir esnaf ise, “Şile’nin avantajı yollar parasının olmaması. İş yerimize yürüyerek gidip geliyoruz. Ama bu durum markette değişmiyor” dedi.

“KUYUMCUDA KREDİ KARTIYLA NAKİT BOZDURUYORLAR”

Akşener’in ziyaret ettiği kuyumcu esnafı, “İşlerimiz eskiye nazaran onda biri” ifadelerini kullandı.

Kuyumcu esnafı, basım tarihi 1970’lere dayanan altınların bozdurulduğunu doğrulayarak, kredi kartıyla para bozduran müşteriler olduğunu da söyledi.

“YARIM KİLO ALAN 250 GRAMA DÜŞÜRDÜ”

3 çocuğu var olan tek bakkal esnafı, “İşler berbat. Alım gücü çok düştü. Yarım kilo alanlar artık 250 gr alıyor. Bana dört bin Lira akım faturası geldi. Kirayla birlikte 8 bin lira” diye yakındı.

Akşener, “Bu dükkan normal şartlarda birinci derslik bakardı size. Ama bugünün şartlarında zorlanıyorsunuz” şeklinde karşılık verdi.

LOKANTA ESNAFINDAN PATLICAN FİYATI İSYANI

Bir restoran esnafı ise Akşener’e, “İşler şu vakit iyi değil. Çok sıkıntılar yaşıyoruz. Aradığımız malzemeyi bulamıyoruz. Patlıcan olmuş 35 lira. Sahiden tek sıkıntı var şu anda. Bitmeyen yemekleri ihtiyacı olanlara veriyoruz. Çok güç durumdayız” diye konuştu.

SAÇ SAKAL KESİMİNE DE ZAM

Akşener’in ziyaret ettiği berber ise, “2 ay evvel jilet kutusu 35 Lira idi şu vakit 75 TL. Şu vakit saç sakal amaciyla 70 Lira alıyorum” dedi.

AKŞENER: SİYASETÇİ TAKIMI SİZİ UNUTTU

Akşener, “Esnafı uzunca tek vakittir geziyorum. öylesine çok şey öğrendim ki. Siz ülkemiz ekonomisinin bel kemiğisiniz… Siyasetçi takımı sizi unuttu. Dolayısıyla bendeniz bu dükkanların içinde kendimizi övmüyorum, başkalarını yermiyorum. Özne sizsiniz” ifadelerini kullandı.

“ÇOK AZ KALDI”

Esnaf ziyareti görüntülerini yasamsal medya hesabından da paylaşan Akşener, “Bugün İstanbul’a bolluk yağdı ama Şileli esnaflarımızın dükkânlarında; ne bolluk ne de bolluk vardı… Ödenemeyen kiralardan, yükselen akım fiyatlarına, ilaç yokluğundan, yükselen katkı paylarına, dertler tekrar aynıydı. Ama çok az kaldı; bütün bu problemleri birlikte çözeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“İLERİ, DAİMA İLERİ”

Karlı havada gerçekleştirdiği Şile ziyaretinden tek resimi yasamsal medya hesabından paylaşan Akşener, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini hatırlattı. Akşener, fotoğrafıyla birlikte paylaşımına, “Yerinde duran, geriye gidiyor demektir… İleri, Her vakit ileri!” Mustafa Kemal Atatürk Şile / İstanbul” notunu düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.