Sıfır aldığı lüks cipi 8 defa yolda kaldı, hukuk mücadelesi başlattı-haberi

Büyük tek hevesle 2018 seneninde 116 bin euroya Land Rover marka lüks cip alan Erdinç Ebibi, aldığı bu araçla 8 sefer değişik yerlerde yolda kaldı. Her defasında aracı; görevli servis tarafından onarım edilmesine karşın tekrar arızalanan ve 8 arızadan ardindan motoru değişen araç tekrar bozukluk yapınca iş adamı bilir kişi raporu aldı.

Raporda aracın akım ve yazılımsal probleminin olduğu ve motor değiştirilerek bu mevzunun giderilemeyeceği, bu oluşan zararların kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı ifade edildi. derhal peşinden firmayla arabuluculuk yoluna giden Ebibi, haklar mücadelesi başlattı. Taleplerine cevap bulamayan Ebibi, bundan ardindan hakkını mahkeme yoluyla arayacağını açıkladı.

“BU SÜREÇTE SÜREKLİ BİZİ OYALADILAR”

Müvekkilinin aldığı lüks ciple değişik vakitlerde yolda kaldığını belirten Avukat Erdinç Sümer, “Müvekkilim alakalı firmadan sıfır kilometre tek cip satın alıyor. Sıfır alınan bu araç 8 sefer bozukluk veriyor. her defasinda alakalı firmanın görevli servisine aracını getirdiklerinde devamlı “Sorun halledildi. mesele çözüldü” şeklinde beyanda bulunularak teslim ediliyor. ama müvekkilim bu araçla değişik şehirlerde 8 sefer yolda kalıyor ve hatri sayilir büyüklükte tek mağduriyet oluşuyor. Bu araç 8 sefer bozukluk yaptıktan ardindan firma yetkilileri aracın motorunun değişmesi gerektiğini beyan ediyorlar. Müvekkilim motorun değişimini onay ediyor. Motor değiştikten ardindan da aynı meseleler ayni ritimde devam ediyor. Biz de aracın yerinde tespiti yapılarak bilir kişiden rapor aldırdık. Bu raporun netice kanı bölümüne geldiğimizde bilirkişi aracın akım ve yazılımsal probleminin olduğu ve motor değiştirilerek bu mevzunun giderilemeyeceği, bu oluşan zararların kullanıcı hatasından kaynaklanmadığını kanınına vardı. Biz bu raporu alakalı firmanın haklar yetkililerine bildirdik. derhal peşinden arabuluculuk zamani başladı. Bu süreçte devamlı bizi oyaladılar. Bundan ardindan yasal asama başlayacak. Biz davamızı açacağız. Bu açacağımız davanın da ileride emsal teşkil edeceği kanaatindeyiz. Müvekkilimin Parasal ve içsel zararının giderileceğini düşünüyoruz. Bu aracın şu andaki bedeli tek milyon 600 bin lira” dedi.

“ARAÇ ÇEKİCİNİN ÜZERİNDE dahada ÇOK GEZDİ”

Aracın sahibi Erdinç Ebibi, “Büyük hevesle aldığım bu araçla yollarda 8 sefer kaldım. her defasinda aracı görevli servise getirdik. Aracın motoru değiştikten ardindan görevli servis ‘her hangi tek mesele yaşamayacaksınız’ dedi. Aracımızın motoru değişti. Aracın motoru değiştikten iki vakit ardindan tekrar yolda kaldım. Şu anda aynı mağduriyetlerimiz sürüyor. Yaptığımız araştırmalardan ardindan bu araçların kronik hatası olduğunu öğrendik. Etrafımızdaki bu araçtan var olan dostlarımızda da aynı problemlerinin olduğunu söyledi. Onların da mağdur olduğunu öğrendik. ‘Biz bu aracı güvenlikli, sağlam ve kaliteli’ diye aldık. Gel gör ki hep yolda kalıp çekicilerle geldik. Aracı kullanmak kismet olmadı. Bu araç çekicinin üzerinde dahada çok gezdi” şeklinde konuştu.

Öte istikametten cipin satıldığı firma yetkilileri tek İzah yapmayacaklarını, konunun yargıda olduğunu dile getirdiler.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / BURAK TÜRKER

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir