Şenol Güneş: Ben kimseyi sevdiğim için oynatmadım-haberi

A ulusal Futbol Takımı teknik patronu Şenol Güneş, Antalya’da AA’ya hususi açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş’in açıklamalarından satırbaşları şunlar;

“Çoğu vakit akşamları idman yapıyoruz. Sabahları küçük hususi çalışmalarımız oluyor. Şu anda oyuncuların fiziki yenilenmeleri üzerinde çalışıyoruz. Ne bekliyoruz, ne durumdayız, ne yapabiliriz. Bunları çalışıyoruz. Rakipleri çalışıyoruz…”

“Pazartesi bugünü bütün oyuncularımızı bekliyoruz. Oynamayan oyuncuları gönderebilirler. Cengiz bizimle birlikte mesele oynamadığı için. Okay’ın takımı düştü ama onu yollamadılar, tek sıra dahi ahenk gösteren ücret olarak mühim Premier Lig’de… Cengiz Ünder’in fiziki meselesi yok. İştahlı şekilde çalışıyor, oynamamanın verdiği eksiklik var. Hazırlık maçlarında bunu gidermesini umuyoruz. mücadele performansı ne vaziyette bunu bilmiyoruz ama becerili oyuncu. Geçmişini biliyoruz, mücadele performansını görmeliyiz…”

“İrfan Can şu anda ferdi olarak çalışıyor. Fizik antrenmanları yapıyor. Bizimle birlikte çalışmıyor ama 3-4 vakit içinde takıma katılacaktır…”

“Pandemi hazırlık maçlarımızı da etkiledi. Belçika olmadı, şimal İrlanda vardı Almanya ile o da olmadı. şimal İrlanda gelmek istemedi. Arnavutluk ile konuştuk, nihayet anda Galler ile anlaştılar ayın 31’i için. Biz de Gine ile hazırlık mücadelesi yapacağız…”

İlgili Haberler
A ulusal Futbol Takımlarına sponsor desteği

“Güçlü takım olarak Belçika’yı istemiştik, Roberto Martinez ile de görüşmüştüm, Brüksel’de oynayacaktık ama Belçika hükümeti istemedi. ardindan Moldova’yı aldık. tek adet kuvvetli takım yeter bana müdafaa açısından ama Norveç ve Hollanda maçları da bana yeter…”

“Görece basit olan, kapanan takımlara karşı sıkıntımız var. Bunları görme bahtımız olacak bu mücadelelerde da. mücadele içi tasarılarımızı da çalışacağız. İlk iki hazırlık maçında bütün oyuncuları görmeye çalışacağız…”

“Mahmut’un sakatlığı vardı ama iyi vaziyette şu anda. Onun performansına bakacağız. Cengiz’e bakacağız. Dorukhan oynamadı ona bakacağız. Halil Akbunar, Halil Dervişoğlu, Kerem Aktürkoğlu… Elimizdeki oyunculara bakacağız…”

“Kim 26’ya girer, kim girmez şu anda söyleyemem ama bütün oyunculara bakacağız. Çok mevkili oyuncuları düşünebiliriz. mesele Dorukhan ortada sahanın yanında sol bekte de kesici olabilir. Sol bekte umut ve Rıdvan var elimizde. Oraya tek şey düşünmemiz gerekecek…”

“Burak Yılmaz bizim amaciyla öncelikli golcü. harp yok orada. O az oynadı ama çok atmıştı. Burak’ın da olmadığı vakit olmuştu. Onun yanında Kenan var, Enes var. tek santrfor oynattığımız vakit Hakan var, Yusuf var dahada evvel gördüğümüz…”

“Yeni gelen oyunculardan Halil var. Genç, yetenekli, ileride iyi işler yapacaktır. Kerem var. Ligler ayrı, ulusal takım ayrı. Kenan kendisinin takımında çok iyi olmadı ama bizde faydalı. Elimizdeki kadroyu grup aşamasında kullandık, iyi işler yaptık…”

“Kenan da iyi iş yaptı. Enes de iyiydi. Kullanabileceğimiz oyuncuları aldık. Kenan ve Enes santrfor olarak kullanılabilir. Bunlar kenarda da oynar. Halil de oynar santrfor. Kerem de kullanılabilir. tek de Yusuf ve Hakan benzeri gol atabilecek oyuncularımız var…”

İlgili Haberler
Ampute Futbol hayat Şampiyonası, Türkiye’de gerçekleştirilecek

“Serdar Dursun ile endirekt yoldan, yakınlarıyla görüştük. Kenan ve Serdar aynı ligde oynuyor mesela. Orada gol atan oyunculardan biri. Başarısını önemsiyorum ama Kenan’ı kullandığımız amaciyla şu anda Kenan’ı düşünüyorum… İleride Serdar olur mu konuşulabilir. Enes de var dahada 23 yaşında. kabiliyetleri farklı. Serdar gol atabilen, savaşçı tek oyuncu. Başarısını da kutlama ediyorum ama tercihimizi Burak, Kenan ve Enes’in yanı sıra Halil olarak kullandım… Serdar’ı önemsemiyorum demek değil bu. Onu alıp bekletecek olsam Adem veyahut Muhammet’i de alıp bekletirdim. Bekleteceğim oyuncunun belli tek süre dahada ileriyi düşünerek olmasını istedim…”

“Trabzonspor belki Uğurcan’ı gönderecek. Bu yaz göreceğiz. Her oyuncumuzun Avrupa’ya gidip oynamasını, ülkeye döviz kazandırmasını, saygısının çok olmasını isterim. Bu sene bu olacak gibi…”

“Biz hep dışarıdan alan tek ülkeyiz. Şimdi Burak’ın da gidişiyle allahın izniyle bunların sayısı çoğalır. Kaleciler de bunun için lider olacaktır. Giden evvel kaleci yakın vakitte olacak gibi. Kaleci yalnız adamdır, yalnızlığını hissetmeden takımla olmalıdır…”

“Her ne civarindan savunmada benzeri gözükse de hücumu başlatan oyuncudur. dört iyi kalecimiz var. İnşallah hepsi iyi yerlere giderler. Kaleci havuzumuz geniş. Burada olmayan Doğan var, İrfan Can var, Ersin var. Sayamadığım isimler de var…”

“İyi oyuncu düştüğü vakit kalkabilecek oyuncudur. devamlı muvaffakiyet diye tek şey yok. Takılmalarda ayakta kalabilen ve bunu başarıya dönüştürenler başarılıdır. Mert’in maneviyat olarak iyi vaziyette olduğunu düşünüyorum…”

“Mert insan ve karakter olarak güçlü. Şimdi toparladı. İlk geldiğimde Serkan ve Sinan vardı. O vakit Mert’i alıp oynattım. ardindan da Uğurcan’ı aldık. Mert o vakit çok katkı yaptı sonradan bekleyen Uğurcan’ın vakiti geldi. Takımın havasını alıp kadroya girdi… “Mert’in bunları aştığını düşünüyorum. Şimdi Uğurcan var. Altay da tek sene öncesine göre çok gelişti. Şu andaki kalecilerimizin iyi olduğunu düşünüyorum. Gökhan da iyi kaleci, takımıyla güç tek asama geçirip geldi. Hepsinden memnunum…”

“Takım olarak iyi oynadığımız vakit ferdi performanslar kapatılabilir. Gruptaki üç rakibimiz de bizden güçlü. FIFA sıralamasında bizim çok önümüzdeler. Onlarla ugras edebileceğimizi biliyoruz… “İtalya’yı tek kademe dahada öteye koyuyorum. İlk mücadelede alacağımız galibiyet veyahut beraberlik bize avantaj sağlar ama yenilsek dahi Galler ve İsviçre maçındaki sonuçlarla gruptan çıkabiliriz. Amacımız gruptan çıkmak, iyi futbol oynamak… İsviçre dahada iyi görünmesine karşın Galler de sürpriz yapabilir. Giggs ile birlikte tertemiz tek takım yaptılar, şimdi tertemiz hocaları var. Savunmayı iyi yapıp kontratağa iyi çıkan tek takım. İsviçre teknik özelliği iyi olan, hücum varyasyonları iyi var olan tek takım… Bizim amaciyla üç mücadele da zor. İlk mücadele önemli. Oradaki neticeye göre başka iki maça hazırlanacağız. Londra hedefi önemli. bendeniz çok ileriyi düşünürüm ama merdivenin evvel basamağı önemli. Çıktığınız yollar doğruysa Zati merdivenleri çıkarak gidebilirsiniz…”

“Burak ile alakalı geniş konuşmak istemiyorum çünkü geniş anlatılacak şeyler var. Burak Yılmaz benzeri başarılı insanların hikayelerini iyi anlatmak lazım. Hikayesinin iyi araştırılması lazım. Neleri doğru yaptı, hangi yollardan geçti… Bu sene iyi geçti, perişan geçseydi neler konuşulurdu? Bu yaptıkları bizimle iyi işler yapacağının garantisini vermiyor. iyi goller attı. İnşallah şampiyon olurlar. bütün ülkemiz onları izliyor. nihayet mücadelesi kazanırsa şampiyon olacaklar. Burak’ın hikayesini iyi yazmak lazım. Kendisi amaciyla değil, gelecekte onu geçecek futbolcular amaciyla yazmak lazım. Nereden gelip nereye gittiğini anlatmamız lazım. Burak her geçen vakit kendisine tertemiz şeyler kattı. kimi insan kendisini göremez, yoksun olabilmektedir çevrenini dinler destek alır. Bir gün evvel dünde kaldı. Yarına bakacağız ama bu erken önemli. Futbol muvaffakiyet ister. Bizde muvaffakiyet da şampiyonluktan geçer. Başarılı olmayanı kimse istemez. Bizim kampta ne yaptığımızı kimse bilmez. “Önemli var olan sahada ne yaptığınız. Doğru plan, doğru çalışmalarla, müsterek akılla yola çıkacağız. Burak’a bunları her vakit söyledim. Bu civarindan kabiliyetleri olup da başarılı olabilecek oyuncuya bu erken haksızlık yaptığımızı düşünüyorum. Burak’ın bu erken değeri 5 ise benim düsünceme göre 50 olmalıydı. Oyuncuya nazar açısı 50 ise 100 olmalıydı. Aşıyı bulan Uğur Şahin ile Özlem hanımı misal verebiliriz. İmkan ve vakit verilirse Türk insanının başarılı olma olasiligi artar…”

“Alınmayan oyuncunun üzülmesini normal karşılarım ama davranışında çirkinlik varsa bunu yakıştırmam. kendisinin karakterini gösterir. mesele Burak’ı alıp oynatmadığımda da ona tek şeyler öğrettim. Herkesin kendisinin işini yapmalı. bendeniz kimseyi sevdiğim amaciyla oynatmadım. İşini iyi yaptığı amaciyla oynattım. reaksiyon gösteren arkadaşlarım yanlışsa yanlışı söylerim, düzeltmem amaciyla benden yardım isterlerse de yardım ederim. bendeniz de futbolcuydum. kimi hatasını öğrenmek amaciyla 10-20 sene bekleyen var. kimi de hiç öğrenmeyen var.”

“Ligimizde iyi hocalar ve oyuncular var ama kazanmayı düşünürken oyun temposunun düşük olması olumsuz. Bu tempoyu yükseltmemiz lazım. Sezon boyu süre gelen kuşku ve suçlamalar nihayet hafta durdu. Zira oyun temposu arttı, goller çoğaldı. Kulüplere ve oyunculara bağlı tek neticenin alana çıktığını biliyoruz. istikbal sezon da iyi tek lig olur inşallah. Beğendiğim oyuncularla alakalı ad saglamak istemem. Beğendiğim oyuncular burada zaten. Kimisi de sakat olduğu amaciyla burada değil. Sergen Yalçın’ın başarısına şaşırmadım. hatri sayilir büyüklükte takımların başındaysanız Zati şampiyonluğa oynamak zorundasınız. Kulübün vaziyeti bu. Bunu muvaffak olduğu amaciyla hepsini kutlama ediyorum. nihayet iki haftaya bakınca Galatasaray veyahut Fenerbahçe de şampiyon olabilirdi. buyruğa Belözoğlu, hırsıyla azmiyle ne iş yaparsa yapsın başarılı olur. Fenerbahçe benzeri hatri sayilir büyüklükte tek kulüpte başladı. Kendisi de hatri sayilir büyüklükte marka. Sergen Yalçın’ı başarılı buluyorum. buyruğa Belözoğlu’nun da başarılı olabileceğini düşünüyorum…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir