Selin vurduğu Bozkurt’tan yeni görüntüler! Felaketin büyüklüğü fotoğraf karelerine yansıdı-haberi

Şiddetli yağış sonrası Bartın, Sinop, Samsun ve Kastamonu‘yu sel vurdu. Taşkınlardan en çok etkilediği Kastamonu’nun Bozkurt kazasinda tesirli var olan selin derhal peşinden ekiplerin çalışması ayni ritimde devam ediyor. Yağışın tesirli olduğu ilçede, Ezine Çayı’nda su seviyesinin yükselmesiyle yaşanan taşkın sonrasında tek çok ev ve iş yeri sular altında kaldı.

İKİ oto DÜKKAN İLE EVİN ARASINA SIKIŞTI

Bölgeden, Vaziyetin ciddiyetini özetleyen fotoğraflar da gelmeye ayni ritimde devam ediyor. Selin tesiriyle sürüklenen iki araç, tuhafiyeci dükkanı ile derhal yanında bulunan binanın arasına sıkıştı. Dükkan ve yapı arasındaki mesafenin çok kısa olması, araçların da çok şekilde durmasına neden oldu. Resimdeki araçlarda ağırbaşlı hasar olduğu görülürken, ekiplerin kurtarma çalışmaları bütün hızıyla sürüyor.

BAKAN asil KURTARMA ÇALIŞMALARINA KATILDI

İlçeye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gece saatlerinde de kurtarma çalışmalarına katıldı. bakanimiz Soylu, mahsur var olan vatandaşların tahliye çalışmalarını takip ederek, vatandaşlarla görüştü. AFAD, UMKE ve zaptiye Arama Kurtarma ekipleri ile belediye ekipleri kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Su seviyesinin çok olduğu Bir takım bölgelerde botlar ve iş makineleri kullanılıyor.

İNEBOLU’DA KAYBOLAN ÇOCUK ARANIYOR

Öte istikametten Kastamonu’nun İnebolu kazasinda su baskın sularına kapılan 13 yaşında olan Rabia Aydemir’i bulmak amaciyla çalışma başlatıldı. İlçeye bağlı Özlüce köyünde yaşayan İbrahim Aydemir, bölgedeki yoğun yağışın derhal peşinden çocukları Erva ve Rabia Aydemir ile haneden çıkarak aracına binmek istiyorken tek anda bölgedeki Zarvana Çayı’nın yükseldiğini ve aracı ile traktörünün su baskın sularına kapıldığını söyledi. Bu sırada 13 yaşında olan kızı Rabia Aydemir’in de sele kapıldığını belirten baba İbrahim Aydemir, olayın tek anda yaşandığı ifade etti. su baskın sularına kapılan minik kızın bulunması amaciyla çalışma başlatıldı. Ekiplerce bölgeden çıkarılan Erva Aydemir ise sağlık denetimi amaciyla hastaneye götürüldü.

İşte selin yıkım getirdiği Bozkurt ilçesinden nihayet fotoğraflar:

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir