Sedat Peker’in ismini verdiği Aliye Uzun’dan hakkındaki iddialara yanıt: Zindaşti’yi şikayet ettim, devlet de bana koruma verdi-haberi

Organize hatali örgütü liderliğinden karar giyen Sedat Peker‘in yasamsal medya hesabından yaptığı İzah sonrası ismi tekrar gündeme gelen Aliye Uzun, tek video yayınlayarak hakkındaki söylentilere cevap verdi.

Burhan Kuzu ile Zindaşti’yi tanıştırdığı öne sürülen Aliye Uzun, yayınladığı videoda “Bu şahsı kimse yazmazken bendeniz tanıştım. Bizim ülkemize yatırım yapacağını düşündüğüm amaciyla Burhan hoca ile tanıştırdım. dahada ardindan kanun dışı işlerinin olduğunu öğrendikten ardindan bu adamla müzakereyi kestim. Bu kişi ondan ardindan beni tehdit etmeye başladı. Her şeyden evvel hatali ilaninda bulunan kişi benim. İfade tutanağı da burada. Tehdit ve şantaj olayından ardindan benim patronumun evine de saldırdılar. Kurşunla hanesi taradılar, ondan ardindan bendeniz gidip şikayet arzuhalinde bulundum. hükümet de bana savunma verdi. bendeniz bu adamla iş yapıyorsam, ticari ilişkilerim varsa neden şikayette bulunuyorum. bendeniz belgelerle sizin karşınızdayım. bendeniz tehditlere baş tutmuş tek insanım, Sedat Peker’den mi korkacağım” dedi.

Peker’in iddialarının odağındaki Aliye Uzun, izahlarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Sedat Peker, hükümet tarafından gözaltına alınma kararı çıkarılmış tek insan. Benim şu anda tek davam var. O da 40’ncı ağır cezada. halk davasına dönüşmüş ve bendeniz orada müşteki sıfatındayım. Naci Şerifi Zindaştiyle alakalı evvel şikayette bulunan ve tehdit edildiğini söyleyen benim. İlk deşifre eden kişi benim. GBT’mi de paylaşacağım. Benim hiçbir suçum yok. Ama Sedat Peker denilen adamın öldürdüğü adamlar, işlediği suçlar, Babasız bıraktığı çocuklar var. Bunlardan hiç konuşan yok. 2,5 senedir benimle alakalı haber yapıyorsunuz.

“NEDEN KİMSE BENİ ÇAĞIRMIYOR”

Neden bendeniz 2,5 senedir savcılığa çağrılmıyorum. bendeniz elimi kolumu sallayarak vatan içi vatan dışı geziyorum. Bakanlıklara giriyorum. Uçağa biniyorum, her yere gidiyorum. Benim adresim belli. bendeniz İstanbul’un en mühim kulelerinden birinde, deniz manzaralı katta oturuyorum. bendeniz hayat ile iş yapıyorum. neden kimse beni çağırmıyor. Bunlar Yalnızca iddia. Türkiye’de kadınlar öldürülüyor, tacize uğruyor.

“BEN GİDİP ŞİKAYET ETTİM”

Ben de değişik tek şekilde yaşıyorum bunu. Uyuşturucu baronuyla alakalı şikayeti bendeniz yapıyorum. Ama sanki ben, iş yapmışım benzeri lanse ediliyor. Sizin bu yaptığınız insanlığa sığıyor mu? neden bendeniz müşteki durumundayım? Bunlar konuşalım. Gençleri Sahiden zehirliyorlar. yalan bataklığa çekiyorlar gençleri. Gençlere ticareti öğretmiyorlar. Girişimci olmaktan bahsetmiyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir