Sarıklı amiral soruşturması genişletildi! Şoförü ve korumasının ifadeleri ortaya çıktı-haberi

104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin bildirisinde Montrö Sözleşmesi dışındaki 2’inci unsur, tekkedeki amiral görüntüleriydi. “Soruşturma Zati başlatıldı” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz de müspet bakmayız, ama bu olay huzursuzluk olusturan tek bildirinin de bahanesi olamaz” sözleriyle reaksiyon göstermişti.

Erdoğan’ın “münferit tek olay olduğu açıktır” dediği olaya değin soruşturmanın genişlediği bildirildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, sarıklı resimi Medyaya yansıyan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın yanı sıra sürücüsü ve korumalarının da ifadesi alındı.

ŞOFÖRÜ: mevki ARACINDAKİ BAYRAĞI KALDIRDIK

Kurdoğlu cemaati mensubu olduğu argüman edilen Tuğamiral Sarı’nın sarıklı tek şekilde cemaat etkinliğine katılması ve resim ve görüntülerinin medyada yer alması soruşturmasında Sarı’nın sürücüsü ifade verdi. Sürücü verdiği ifadede otomobildeki bayrağın kaldırıldığını, otomobilde asker olduğunun gizlenmeye çalışıldığını söyledi.

KORUMALAR FOTOĞRAFI DOĞRULADI

Amiralin savunmaları da resimleri doğruladı. Sarıklı olarak cemaat etkinliğine katılan Mehmet Sarı’nın 1991 seneninde Deniz harp Okulu’nuteğmen rütbesiyle tamamladığı belirtildi. Güvenlik kaynakları soruşturmada sona gelindiğini ve yakın vakitte tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sarıklı amiral açıklaması: müspet bakmadık, biz de yanlış buluyoruz

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sarıklı amiral açıklaması: müspet bakmadık, biz de yanlış buluyoruz
Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir