Saldırıya uğrayan bina önünde çadır gerginliği! HDP’liler ile polis karşı karşıya geldi-haberi

İzmir’de HDP İl Binası’na düzen eden saldırıda Deniz Poyraz’ın öldürülmesinin derhal peşinden çadır tartışması yaşandı. Saldırının olduğu kent binası önünde aylardır duran çadıra reaksiyon gösteren HDP Eş genel reis Yardımcısı Meral Danış Beştaş, zabita ekipleriyle tartıştı.

“DENİZ BU ÇADIR YÜZÜNDEN ÖLDÜ”

Beştaş, “Boş çadırın nesini koruyorsunuz? Silahlı saldırgan içeri girip cinayet işliyor, siz burada çadırı koruyorsunuz. Bu çadır buradan kalkacak. Kalkmazsa biz kaldıracağız. Deniz bu çadır sebebinden öldü. güvenlik Müdürü ve İzmir Valisi istifa etmeli” dedi.

HDP’NİN amaç GÖSTERİLDİĞİNİ BELİRTEREK POLİS EKİPLERİYLE TARTIŞTI

Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirten iki ailenin HDP binası önünde kurduğu ve tek müddettir boş olduğu söylenen çadır, HDP Eş genel reis Yardımcısı Meral Danış Beştaş, HDP İzmir mebus Murat Çepni’nin, HDP İstanbul mebus Ali Kenanoğlu’nun reaksiyonunu çekti. yapı önündeki yâd ve protesto sonrasında kalabalık dağılınca Beştaş ve Çepni, çadırın önünde nöbet tutan zabita ekiplerinin yanına gitti. Beştaş, saldırıya kurulan bu çadırın neden olduğunu, HDP’nin amaç gösterildiğini argüman ederek zabita amirine reaksiyon gösterdi.

“BİZ BU ÇADIRI İSTEMİYORUZ, BU ÇADIR KALKACAK”

HDP’li Beştaş, “Bizim toy tek kızımız öldürüldü, siz burada boş tek çadırı koruyorsunuz. Çadırın nesini koruyorsunuz. Silahlı saldırgan içeri girip cinayet işliyor, siz burada çadır koruyorsunuz. Biz bu çadırı istemiyoruz, bu çadır kalkacak. Kaldırmazsanız biz kaldıracağız. Siz işinizi yapsaydınız bu erken Deniz yaşayacaktı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir