Sahte hesapla bakanları hedef alan eski savcı, hakim karşısına çıkıyor-haberi

Sosyal medya platformunda ‘@HOHMUSTESARI’ isimiyle açtığı hesap üzerinden Bir takım AK Parti‘li üst düzey isimler ve bakanlara hakaretlerde bulunmasıyla alakalı yürütülen soruşturmada şüphelinin, Samsun Adliyesi’nde görevli Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz olduğu, açılan yasamsal medya hesabının da sahte olduğu tespit edildi.

AÇIĞA ALINDI

Mesai saatleri içinde Twitter’dan açtığı ‘trol’ hesapla hükümet büyüklerine argo ve perişan laf ettiği tespit edilmesinin derhal peşinden Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından başlatılan tahkikat kapsamında savcı Özcan Muhammed Gündüz, açığa alındı.

İDDİANAME onay EDİLDİ

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından savcı Gündüz hakkında, ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ ve ‘İftira’ suçundan Ayrı olarak iddia dokümanı hazırlandı. Bahse mevzu Twitter adresinin ‘[email protected]’ e-posta adresi üzerinden 2016’nın ağustos ayında oluşturulduğuna yer verilen ve iki yıldan, 6 sene dört aya civarindan mapus cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Samsun Ağır karar Mahkemesi’nce onay edildi.

İHRAÇ EDİLDİ

Hakimler ve Savcılar heyeti 2. Dairesi, çok sayıda hükümet büyüğüne perişan laf ettiği için Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz ile alakalı meslekten çıkarma cezası verdi. HSK 2. ev tarafından verilen ihraç kararında Gündüz’ün yaptığı paylaşımların; mesleğin şeref, onur ve memurluk nüfuz ve itibarını bozacak nitelikte olduğu vurgulandı.

Gündüz, Ağır karar Mahkemesi’nde yarın hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Hakan AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir