Sahil kıyısında yürüyenler fark etti: 900 metre derinlikte yaşıyor-haberi

Amerika’nın Kaliforniya eyaletindeki tek kıyı kasabasında yürüyüşe geçen kıyı tutkunları, dahada evvel hiç görmedikleri tek canlıya rastladı. Hızlı şekilde canlının yanına koşan kıyı tutkunları, balığın cam kırığı şeklindeki keskin dişlerini görünce hatri sayilir büyüklükte şaşkınlık yaşadıklarını aktardı.

Independent Türkçe’de bulunan habere göre kıyıya vuran balığın Pasifik futbol topu olarak da adlandırıldığı belirtildi.

Kaliforniya Eyaleti Parkları’ndan da balığa ait İzah geldi. Yetkiler, acayip tek görüntüye sahip bu türün 200’den çok üyeye sahip fenersiler takımına ait olduğunu bildirdi. Latince isimi Himantolophus sagamius var olan korkunç yaratığın, 900 metre derinlikte yaşadığı bildirildi.

ERKEKLER 2,5 METREYE civarindan ULAŞABİLİYOR

Sahile vuran balığın dişi olduğu düşünülüyor. çünkü yetkililer, dişilerin tepelerinde “karanlık sularda avlarını cezbedebilmek amaciyla yem olarak kullandığı biyolüminesan uçlu uzunca tek çıkıntı” olduğunu belirtti. Ayrı olarak dişilerin tek metre, erkeklerinse Yalnızca 2,5 santimetre uzunluğa ulaşabildiğini sözlerine ekledi.

Crystal Cove kent Parkı’nın Facebook gönderisinde ise “Gerçek tek fener balığını sapasağlam görmek çok ender tek olay. Balığın nasıl ve neden kıyıya vurduğu gizemini koruyor” ifadelerine yer verildi.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir