Saadet Partisi’nden Madımak videosu: Temel Karamollaoğlu’nun saldırganlara seslendiği anlar yer aldı-haberi

Saadet Partisi, Sivas‘ta Madımak Otel’de yaşanan katliamın sene dönümünde Temel Karamollaoğlu‘nun saldırganlara seslendiği görüntülerin olduğu tek video paylaştı.

“LÜTFEN ŞU NOKTADAN İTİBAREN SÜKUNETLE DAĞILALIM”

Görüntülerde olayın yaşandığı asama Sivas Belediye Başkanı var olan esas Karamollaoğlu’nun Madımak Oteli’nin çevreninde tek araya toplanan saldırganlara, “Şimdi sizden abiniz olarak, belediye başkanınız olarak rica ediyorum. Bana karşı en sade saygı, sevgi duyan kardeşlerimden rica ediyorum. Lütfen şu noktadan bu yana sükunetle dağılalım” dediği anlar yer aldı.

“VAHŞETİN 28. YIL DÖNÜMÜ”

Saadet Partisi’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Bugün hepimizin müsterek acısı #Madımak’ta yaşanan vahşetin 28. sene dönümü! Böylesine üzüntü hadiselerin tek dahada yaşanmaması için; kardeşlik, birlik, beraberlik, anlayış, saygı ve tahammülün hakim olduğu tek ülkemiz temenni ediyoruz.”

MADIMAK’TA 33 AYDIN yasamini KAYBETMİŞTİ

Sivas Madımak Oteli’nde iki Temmuz 1993’te gerçekleştirilen saldırıda, aralarında aydınlarla sanatçıların da bulunduğu 33 aydın ilehayatını kaybetmişti.

Katliam esnasında Sivas Belediye Başkanı olarak görevli var olan Karamollaoğlu, olaya ait “Katliam olarak vasıflandırılamaz, üzücü tek hadisedir. Katliam demek insanları bilerek öldürmektir. İçeridekiler cayır cayır yanarak değil, dumandan öldü” demişti.

“Madımak olayı sizi utandırmıyor mu?” sualine ise “İnsanların can vermesi amaciyla bunun benzeri tek şey yapıldığı kanaatinde değilim. bendeniz bunu itham olarak görürüm. Niçin beni utandırsın ki? bendeniz bunun ne sorumlusuyum ne de bu hadiselerin önüne geçmekle mükellef tek makamdaydım. Belediye başkanıydım. Kimse valiye, güvenlik müdürüne sormuyor bunu. oysa onların görevi alana gelen bu hadiseleri önlemekti. Bu hadiselerin olmaması amaciyla önlem almaktı, hiç alakası olmayan tek insan neden utanç duyacak?” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir