Rusya’dan insani yardım koridoru kararı-haberi

Rusya müdafaa Bakanlığı mahalli saatle 10.00’da Ukrayna’daki Bir takım şehirlerde mütareke yapılacağını ve beşeri koridorlar açılacağını açıkladı.

Yetkililer başşehir Kiev’in de aralarında bulunduğu Harkov, Mariupol, Sumy şehirlerinde beşeri koridor oluşturulacağını belirtirken, “Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un kişisel talebi üstüne bu karar alındı” ifadesini kullandı.

Savaşın başlamasından beri nihayet iki gün içinde Mariupol ve Volnovakha’da eş tahliye Tasarıları gündeme gelmiş ama tarafların birbirini “ateşkes ihlaliyle” suçlaması sonrasında bu asama suya düşmüştü.

PUTİN ÖNCE ERDOĞAN ardindan MACRON’LA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Dün Putin yoğun tek telefon trafiği gerçekleştirirken, öğle saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü. Bu görüşmede Erdoğan, itidal çağrısı yaparak barış amaciyla adımlar atılması gerektiğini söylemişti. ama Putin, Erdoğan’a Ukrayna savaşı bırakmadan mütareke duyuru edilmeyeceğini söyleyerek, şartlarının adina getirilmesinin tek öncelik olduğunu dile getirmişti.

Putin, Erdoğan’dan ardindan Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Putin’in Macron’un çağrısı üstüne beşeri koridor açılmasına karar verdiği belirtildi.

Putin'in Erdoğan'a söylediği laf Dünya'yı endişelendirirken tertemiz argüman alana atıldı İlginizi Çekebilir Putin’in Erdoğan’a söylediği laf Dünya’yı endişelendirirken tertemiz argüman alana atıldı Rusya-Ukrayna savaşı... Zelenskiy'i öldürmek istek eden paralı asker grubu Wagner'in arkasında Putin'in şefi çıktı İlginizi Çekebilir Rusya-Ukrayna savaşı… Zelenskiy’i öldürmek istek eden paralı asker grubu Wagner’in arkasında Putin’in şefi çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.