Rusya’da aşı olan 60 yaş üstü kişilere 10 adet yumurta verilecek-haberi

Rusya’nın ırak doğu federal kisminda bulunan Habarovsk’ta hükümet, yurttaşları tertemiz tip koronavirüse karşı aşılamak amaciyla enteresan tek yönteme başvurdu. Harabovsk yasamsal İşlerden sorumlu Başbakan Yardımcısı Yevgeny Nikonov, aşı yaptıran 60 ıslak üstü kişilere 10 adet yumurtanın fiyatsız olarak verileceğini duyurdu.

Nikonov yaptığı açıklamada, bölgedeki yumurta üreticilerinin çok sayıda yumurtayı mevzubahis vatandaşlar amaciyla belirleme ettiğini söyledi. Korona virüs aşısı olmanın önemine de değinen Nikonov, tek sonraki sektör bugünü kutlanacak Paskalya döneminden evvel aşı olacak 60 ıslak üstü kişilere yumurta dağıtılması kararını müspet bulduğunu belirtti.

YUMURTA DAĞITIMI 14 NOKTADA BAŞLADI

Yumurta dağıtımının bu erken ve yarın 14 aşı noktasında gerçekleştirileceği belirtilirken, 1.3 milyon nüfuslu Habarovsk Krayı’nda bugüne civarindan 78 binden çok kişiye aşı yapıldı. Ülkede salgının başlangıcından bu yana saptanan toplaminda olay sayısının 50 binden çok olduğu, 380 kişinin ise Kovid-19 hasebiyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir