Rusya-Ukrayna savaşı evcil hayvanları da vurdu-haberi

Ukrayna’da bombalar düşmeye başladığından beri, Bir hayli baytar yerlerinden edilmiş hayvanların barınak ihtiyacını karşılamak amaciyla gece gündüz demeden çalışmaya ayni ritimde devam ediyor.

ADA vakfı çalışanları, barınakları boşaltmak amaciyla Ukrayna’ya girerken hayatlarını rizikoya atıyor ve mültecilerin yanlarında taşıyamadıkları veyahut sınırdan taşıyamadıkları hayvanlar amaciyla veterinerlik hizmeti sunuyor.

Normal zamanlarda, ADA Vakfı, Yalnızca kedi ve köpeklere değil, bütün yaralı veyahut terk edilmiş hayvanlara bakım sağlıyor. Barınak, hayvanlara Yalnızca tıbbi bakım sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bakımları altındaki evcil hayvanların sahiplenilebilmesi ve vahşi hayvanların hür bırakılabilmesi amaciyla sosyalleşmelerine de muavin oluyor.

“SAVAŞ BİTİNCE GERİ ALACAĞIM”

Vakıftan Dr. Radosław Fedaczyńsky, vakfın tek odasındaki keçiyi göstererek şunları söylüyor: “Ukrayna’dan tek anne adayi onu yanında getirdi. Onu kurtarmak istedi. Ukrayna’da sütsüz kalsaydı açlıktan ölecekti.”

Dr Fedaczyńsk, bayanın Ukrayna’daki savaştan kaçarken onu bıraktığını söyledi: “Bu bayan, ‘Bu hayvanı çok seviyorum ve bu hayvan ailenin tek parçası. harp bitince onu art istiyoruz’ dedi.”

ADA vakfındaki yetkililer, yiyeceğe ihtiyaçları olmadığını söyledi, ama kurtardıkları hayvan yığınlarına yardım etmek amaciyla yaklasik olarak her şeye ihtiyaçları var. bunun için tıbbi ekipman, ilaç ve ulaşım amaciyla ödenecek fonlar dahil.

Londra ve Oldsmar, Florida’da ofisleri bulunan tek yardım kuruluşu var olan Network for Animal, ADA vakfına ve başka barınaklara fon sağlamak amaciyla yardım etmeye çalışan tek grup, ama hayvanların sayısı ve ihtiyaçları çok fazla.

Leonardo DiCaprio, büyükannesinin anavatanı Ukrayna amaciyla 10 milyon dolar bağışladı İlginizi Çekebilir Leonardo DiCaprio, büyükannesinin anavatanı Ukrayna amaciyla 10 milyon dolar bağışladı David ve Victoria Beckham, Ukrayna amaciyla tek milyon sterlin bağışladı İlginizi Çekebilir David ve Victoria Beckham, Ukrayna amaciyla tek milyon sterlin bağışladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.