Rus işgaline karşı tarihi heykeli kum torbalarıyla kapladılar-haberi

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın 15’inci gününde çatışmalar ayni ritimde devam ederken Karadeniz sahilindeki Odessa’da da mümkün tek saldırıya karşı hazırlıklar ayni ritimde devam ediyor.

Richelieu Heykeli’ni metrelerce kum torbalarıyla savunma altına aldılar.

Bölgede Ukraynalılar Rus işgaline karşı kum torbaları ve demirlerle barikat oluşturmaya ayni ritimde devam ederken çekilen tek resim Odessa halkının sanata ve kültüre verdiği ehemmiyeti gözler önüne serdi.

Odessa’nın mühim yapılarından biri var olan heykel savunma altına alındı.

Uluslararası ajanslardan ZUMA’nın paylaştığı fotoğraflarda Ukraynalılar mümkün tek bombalamaya karşı şehrin simge yapılarından Richelieu Heykeli’ni kum torbalarıyla savunma altına aldığı görülüyor.

HEYKEL 1828’DE DİKİLDİ

Odessa’nın merkezindeki meşhur Primorsky Bulvarı’nda bulunan bu meşhur heykel Dük Richelieu’yu tasvir ediyor. Turistlerin uğrak noktası var olan heykeldeki Richelieu, tek asama Odessa Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı. Heykelin asagi bölümünde bronz rölyefler yer alırken bunlardan kazanç olanına dokunulduğunda kişinin zenginlik elde edeceğine değin tek efsane de bulunuyordu.

Beyaz Saray: Rusya büyük olasılık Ukrayna'da kimyasal silah kullanacak İlginizi Çekebilir Beyaz Saray: Rusya büyük olasılık Ukrayna’da kimyasal silah kullanacak Rusya-Ukrayna savaşı... Gözler Antalya'da, Çavuşoğlu'nun işi çok zor İlginizi Çekebilir Rusya-Ukrayna savaşı… Gözler Antalya’da, Çavuşoğlu’nun işi çok zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.