Ronaldo Juventus ile çeyrek finali geçemedi-haberi

2018-19 sezonu başında Juventus’a tasima var olan Cristiano Ronaldo, Şampiyonlar Ligi’nde ise istediğini bulamadı. Üç sezonda 14 sefer gol kaydeden Ronaldo, ağırbaşlı mücadelelerde fileleri havalandırmasına atmasına karşın çeyrek finalin ötesine geçemedi. Üç sezonda Ajax, Lyon, Porto benzeri takımlara karşı yaşanan kayıpların derhal peşinden yıldız oyuncunun takımda kalıp kalmayacağı belirsiz…Ronaldo’nun 2022 yazına civarindan sözleşmesi var.

Kulübün Daha önceki başkanı Giovanni Gigli ise mücadelenin derhal peşinden yaptığı izahta yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo’nun maliyetinin çok fazla olduğunu ve kulübün bu maliyetin karşılığını alamadığını söyledi.

C. Ronaldo hemide Devler Ligi tarihinin en golcü oyuncusu ayni vakitte da kazandığı 5 kupayla nasıl tek galip gelen olduğunu dahada evvel delil etmişti. Juventus ile hatri sayilir büyüklükte hayalleri bulunan yıldız oyuncu aralarında Atletico Madrid ve Barcelona maçları da dahil tek çok maça damga vurdu ama takımı ile ilerleyemedi.

İlgili Haberler
Ronado’nun üç değişik takımla Şampiyonlar Ligi kazanma hayali bu sezon sona erdi

Juventus ile evvel Şampiyonlar Ligi maçında al kart gören Ronaldo, dahada ardindan Atletico Madrid’e karşı müthiş tek solo performans göstermişti. İlk mücadelesi deplasmanda 2-0 kaybeden Juventus, alanında Ronaldo’nun üç golü le turu geçmişti. ama Ajax‘a 1-1, 1-2 ile elenip çeyrek finalde veda etmişlerdi.

2018-19 sezonu C. Ronaldo (Juventus)

Maç: 9 Gol: 6 Asist: 2

Lyon karşısında iki gol atan Ronaldo takımını tura çok yaklaştırdı ama 0-1, 2-1 dis alan golü kaidesi ile Fransız temsilcisi tur atlamıştı

2019-20 sezonu C. Ronaldo (Juventus)

Maç: 8 Gol: dört Asist: 0

Barcelona ile evvel mücadelede koronavirüs olması hasebiyle oynayamayan Ronaldo, rövanşta ise Camp Nou’da iki penaltı golüyle Sanki şov yapmıştı. ama nihayet 16 turunda Porto karşısında yıldız oyuncu Yalnızca tek asist yapabildi ve çok tesirli olamadı

2020-21 sezonu C. Ronaldo (Juventus)

Maç: 6 Gol: dört Asist: 2

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir