Putin’in kararı sonrası halk sokağa döküldü-haberi

Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya’nın Ukrayna’nın doğusunda bulunan Donbass bölgesindeki Donetsk milletçe Cumhuriyeti ve Luhansk milletçe Cumhuriyeti’ni tanıdığına değin kararnameyi imzalamasının derhal peşinden milletçe sokağa döküldü.

Donbass’taki çok sayıda kişi, ellerinde Rusya bayrakları ve havai fişeklerle kutlama yaptı.

“NATO VE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ TALEPLERİMİZİ GÖRMEZDEN GELDİ”

Donbas’taki krizi diplomatik yolla çözmek amaciyla çabaladıklarını ama taleplerinin görmezden gelindiğini açıklama eden Putin, “NATO’nun hakikat niyetini her birimiz biliyoruz. NATO artık direk Rusya’nın kapılarına dayanmıştır. Sorunların diplomatik olarak çözülmesi gerekmektedir ama NATO ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ taleplerimizi görmezden geldi. Donbass’ta artık koşul olan yapılmalıdır. Luhansk ve Donetsk milletçe Cumhuriyetleri’nin bağımsızlığını onay ediyoruz. Saldırılar derhal durmalı,  ters halde sorumlu Ukrayna olacaktır” ifadelerini kullandı.

Putin'in Donetsk ve Luhansk kararına tepki İlginizi Çekebilir Putin’in Donetsk ve Luhansk kararına tepki Putin konuştu, altın ve yakit yükseldi İlginizi Çekebilir Putin konuştu, altın ve yakit yükseldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.