Putin’den Biden’a aylar sonra gelen “Katil” yanıtı: Afganistan’da tek bir atışla yüzlerce kişiyi öldürdüler-haberi

ABD-Rusya hattında hatri sayilir büyüklükte gerilime neden var olan ve karşılıklı büyükelçilerin çekildiği “katil” krizinde Putin, Biden’a aylar ardindan eş şekilde cevap verdi.

Biden, ocakta nihayetinde yaptığı telefon konuşmasında Putin’i seçime müdahale iddialarına ait verilecek potansiyel cevapla alakalı uyardığını ifade etti ve “Bir bedel ödeyecek” dedi. Biden bunun ne olduğu sorulduğundaysa, “Kısa müddette göreceksiniz” derken, Putin’in tek katil olduğunu düşünüp düşünmediği sualine “Düşünüyorum” Cevabını verdi.

PUTİN’DEN “KATİL” YANITI

Bu krizden aylar ardindan iki lider Cenevre‘de tek araya geldi. Zirve sonrası medya toplantısı yapan Putin’e Biden’ın kendisine karşı “katil” ifadesi kullanmasının gündeme gelip gelmediği soruldu. Bu Sual üstüne Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin, “Bu mevzu hakkinda dahada evvel telefon görüşmesinde izahı oldu” ifadelerini kullanarak, ABD’yi, Afganistan üzerinden suçlayarak, “ABD’de her vakit birileri öldürülüyor, Afganistan’da tek bir atışla yüzlerce kişiyi öldürdüler” dedi.

Son Dakika: Putin ile Biden arasındaki müzakereden anlaşma çıktı! Rusya ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ büyükelçileri başkentlere dönüyor

Son Dakika: Putin ile Biden arasındaki müzakereden anlaşma çıktı! Rusya ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ büyükelçileri başkentlere dönüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir