Piyasa değeri 3 milyon lira! Bursa’da yurt dışından kaçak getirilen araç parçaları ele geçirildi-haberi

Kaçakçılık ve örgütlü Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık Suçları ofis Amirliği ekipleri tarafından ortada Nilüfer İlçesinde etkinlik gösteren, M.A. tarafından işletilen iş adina baskın düzenlendi.

Baskın sonucu, Bulgaristan ve Gürcistan ülkelerinden kazançlan araçların Tamamiyle veyahut kısmen parçalanarak parçalarının vatan içinde talihsiz kaza yapan araçlara aktarıldığı, vatan dışından kazançlan Bir takım araçların ise kesilerek vatan içinde talihsiz kaza yapan araçlarla birleştirilerek kaçakçılık suçu işlendiği tespit edildi.

PİYASA DEĞERİ üç MİLYON LİRAYI BULUYOR

İş yerinde yapılan aramalarda ise piyasa değeri toplamda üç milyon lirayı bulan araç parçaları ele geçirildi. Bunlar arasında vatan dışından kazançlan araçların parçaları ile yapılmış lüks binek araç, vatan dışından getirilmiş ve parçaları sökülerek başka araca aktarılmış gümrük kaçağı lüks binek aracın iskelet bölümü ve aksamları, vatan dışından kazançlan araçların parçaları ile yapılmış lüks SUV araç, vatan dışından getirilmiş ve parçaları sökülerek başka araca aktarılmış gümrük kaçağı lüks SUV aracın iskelet bölümü ve aksamları, iki adet lüks araç motoru, iki adet lüks araç şanzımanı bulunuyor.

Emniyete getirilen, M.A., B.S. ve Ö.S.’nin ise işlemlerinin ayni ritimde devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir