Pınar Gültekin’in annesi için hapis cezası istemi-haberi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020’de kayboldu. tahkikat kapsamında 5 vakit ardindan gözaltına alınan Daha önceki sevgilisi Cemal yazi Avcı, çıkan dövüş ette Gültekin’i boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üstüne de beton döktüğünü itiraf etti.

Avcı’nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Gültekin’in kısmen yanmış cesedine ulaşıldı. Adliyeye derhal sevk edilen Cemal yazi Avcı, ‘canavarca hisle ve işkence çektirerek öldürme’ suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın telefon sinyallerinden ağabeyiyle aynı zamanda bağ evinde olduğu tespit edildi. Tutuklanan Mertcan Avcı, dahada ardindan yapılan itiraz üzerine adli denetim tedbiri konularak tahliye edildi.

ACILI ANNENİN DURUŞMADAKİ SÖZLERİ

Türkiye’de gündem var olan vahşi cinayetle alakalı Muğla 3’üncü Ağır karar Mahkemesi’nde geçen 14 Şubat’ta görülen davanın 10’uncu duruşmasına Ses ve görsel Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Cemal yazi Avcı’ya, elemli anne Şefika Gültekin, “Seni öldüreceğim, öldüreceğim köpek. Sen Niçin orada konuşuyorsun köpek?” dedi. Bu ifadeler duruşma tutanağında da yer aldı.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin’in söylediği bu sözler üzerine hakkında iddia dokümanı hazırlandı. Cumhuriyet Savcısı Sevcan Erciyas tarafından hazırlanan iddianamede, Şefika Gültekin’in eyleminin duruşma tutanağı ile doğrulandığı, olayın duruşma salonunda gerçekleştiği, Cemal yazi Avcı’nın şüpheliden şikayetçi olduğu bilgisi yer aldı.

4 YIL 4 AY HAPİS CEZASI İSTENDİ

İddianamede, anne adayi Gültekin’in alınan ifadesinde, Pınar’ı öldürmesinin psikolojik tesirleri hasebiyle söylediklerini hatırlamadığını dile getirdiği bilgisi yer aldı. Ancak; taraflar arasında uzlaşmanın sağlanamadığı, şüphelinin üstüne atılı suçları işlediği hususunda halk davası açmayı gerektirir nitelikte olduğuna dikkat çekilen iddianamede Şefika Gültekin’in dört sene dört ay mapus cezası ile cezalandırılması istendi.

Muğla 1. Asliye karar Mahkemesince savcılık tarafından hazırlanan iddia dokümanı onay edilerek, duruşmanın 10 Ekim tarihinde görülmesine karar verildi.

AV. EPÖZDEMİR: MANİDAR VE DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR

Gültekin serisinin avukatı Rezan Epözdemir, “Kızları hunharca katledilmiş ailenin dogruluk arama mücadelesi karşısında iki senedir dosya ve kanıtlar ortadayken, faillere İhtiyaç duyulan cezayı veremeyen yargının elemli tek annenin duruşmada söylediği sözler üstüne bu civarindan hızlı reaksiyon gösterip, Şefika Gültekin ile alakalı halk davası açması, manidar ve düşündürücüdür. Bu durum halk vicdanını rahatsız etmektedir. hukuki sürecin takipçisi olacağız” dedi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.