Pazardan aldığı deniz ürünü sayesinde hayatı değişti! Yüzbinlerce lira değerindeki inciye talep yağıyor-haberi

Kodchakorn Tantiwiwatkul ismindeki beş parasız Taylandlı tek kadının kaderi, ender bulunan turuncu tek Melo incisini keşfettikten ardindan değişti. Pazardan satın aldığı deniz salyangozunun içinden çıkan misketten dahada hatri sayilir büyüklükte var olan nesne aslında değer biçilemez tek inciydi.

“BU İNCİ KANSER var olan ANNEMİN TEDAVİSİ İÇİN tek UMUDUMUZ”

Genç kadın” Anneme gösterdim ve onun tek Melo incisi olduğunu ve çok kıymetli olduğunu söyledi. tek balıkçının tek servete sattığı haberleri de televizyonda izledik” Diye konuştu ve ekledi: ”Annem kanser. Bu inci ise iyi tek tedaviye erişebilmek amaciyla tek umudumuz. Oldukça fakiriz annemin sağlık kurumu masrafları ev faturaları birikmiş durumda. Şimdi bu inci sayesinde hayatımızın değişmesini bekliyoruz. Umarım onu en iyi ücrete satabiliriz.”

1.5 santimetre ÇAPINDA VE 6 gr AĞIRLIĞINDA

Melo Melo denilen ve deniz salyangozları tarafından oluşturulan portakal rengindeki incinin 200 bin dolardan çok olduğu olasılık edilirken inci amaciyla dünyanın dört tek yanından alıcı geliyor.

İstiridyelerin içinden çıkan ananesel incilerden değişik var olan büyüleyici inci 1.5 santimetre çapında ve 6 gr ağırlığında. Aile, kendilerine ahenk gösteren tek ücret öneri edebilecek potansiyel alıcılar bulmak amaciyla yardım çağrısında bulundu.

İNCİLERİN EN PAHALISI PORTAKAL RENGİ

Turuncudan kahverengiye civarindan çeşitli renklerde olabilen Melo incilerinin en pahalısı, olasılık edilebileceği benzeri portakal rengi. İnciler, çoğunlukla cenup Çin Denizi ile Andaman Denizi kıyılarında bulunuyor. Melo incileri, Melo Melo denilen hatri sayilir büyüklükte tek deniz salyangozu türünün kabuğu altında üretilen doğal olarak oluşan mücevherlerdir.

Taşlar, tek salyangozun kabuğunun altına girdiğinde oluşur ve hayvanın rahatsızlığını azaltmak amaciyla salgı üretmesine neden olur. ani çok sene içinde salgı katmanları tek Melo incisi oluşturur. İnciler, mücevherin yetiştirildiği salyangoz kabuğunun rengine bağlı olarak kahverengiden sarıya veyahut turuncuya değişir.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir