Pakistan uyruklu şahsın başını kesen zanlıların ifadesi ortaya çıktı: Dini değerlere küfür ettiği için yaptık-haberi

Kanarya Mahallesi’nde Bir gün evvel 13.00 sıralarında polisi arayan tek kişi, işe gelmeyen arkadaşına bakmak amaciyla Haneye geldiklerini ama kapının kilitli olduğunu, pencereden baktığında kanlar içinde ve kafasının kesik olduğunu söyledi. Haneye giren polisler başı gövdesinden ayrılmış üzerinde de ‘Dini detayli not’ bulunan cesetle karşılaştı. İhbarda bulunan kişiler polise, “Öldürülen Zişan Alvi’yle aynı hanede dört kişi kalıyoruz. Aynı işyerinde de çalışıyoruz. Zişan üç gündür bizle birlikte işe gelmiyordu. bu erken de hiç gelmedi” dedikleri kaydedildi.

KARAKOLA TESLİM OLDULAR

Polis ekipleri çevrede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Araştırmalar ayni ritimde devam ederken Kanarya zabita Merkezi’ne giden Pakistan tebaalı 22 yaşında olan Rana A., 21 yaşında olan Mücahit H., ve 23 yaşında olan Cevat H.G., cinayeti kendilerinin işlediklerini belirtti. Cinayeti itiraf eden üç kişi ifadelerinde, “Dini değerlerimize argo etti. bu sebeple evvel öldürdük ardindan da başını kestik. üç bıçağı da hanede bulunan çöp kutusuna attık” diye konuştular.

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI YAPIYORDU

İfadesine müracaatlan Zişan Alvi’nin patronu ise Ahmad A., ise, “Zişan benim işyerimde çalışıyor. ara sıra işe geliyordu. Bana göçmen kaçakçılığı yaptığını Hem de her işte de 17-18 bin dolar kazandığını söylüyordu. Ayrı olarak kendisini öldüren şüphelileri de Yunanistan’a götürmek amaciyla anlaştığını ve onlardan da aynı şekilde kazanç istemişti’ dediği öğrenildi.

Küçükçekmece Asayiş ofis Amirliği’ndeki sorgularının derhal peşinden cinayeti işlediklerini itiraf eden üç kişi Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ofis Amirliği’ne götürüldü.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir