(ÖZET) Pınar Karşıyaka-San Pablo Burgos maç sonucu: 59-64-haberi

Rusya’nın Nizhny Novogorod sehrindeki 8’li final organizasyonunda çeyrek finalde Çekya’dan ERA Nymburk’un derhal peşinden İspanyol Casademont Zaragoza’yı saf dışı bırakan Pınar Karşıyaka, final maçında geçen sezon da kupayı galip gelen Hereda San Pablo Burgos’a yenilerek kupaya uzanamadı. Pınar Karşıyaka, Avrupa kupalarında tekrar başantrenör Ufuk Sarıca idareninde 2012-2013 sezonlarinda İzmir’deki EuroChallenge Kupası 4’lü Finali’nde finale yükselmiş, Rus ekibi Krasnye Krylia’ya yenilmişti.

Türk takımlarının 14. sefer final oynadığı Avrupa kupalarında Pınar Karşıyaka, Anadolu Efes ile Fenerbahçe benzeri ikişer kez finalde kaybetti. Bu takımların dışında Banvit, TOFAŞ ve Trabzonspor da birer sefer finale yükselmelerine karşın kupayı kazanamadı.

2016-2017’den beri oynanan FIBA Şampiyonlar Ligi’nde sırasıyla Tenerife (İspanya), AEK (Yunanistan), Virtus Bologna (İtalya) takımlarının derhal peşinden Hereda San Pablo Burgos iki sefer üst üstüne birinciliğe ulaştı. Bu sezona civarindan Tenerife ve AEK’nin ikişer sefer finale yükseldiği organizasyonda Pınar Karşıyaka benzeri Banvit, Monaco (Fransa) ve Virtus Bologna da birer sefer finalde oynamıştı.

Pınar Karşıyaka’nın başarılı oyuncuları Amath M’Baye ile Tony Taylor, 2018-2019’da Virtus Bologna ile kazandıkları kupayı bu sefer elde edemedi.

1. Periyot neticesi | Pınar Karşıyaka 13-15 San Pablo Burgos

İlk Yarı neticesi | Pınar Karşıyaka 28-29 San Pablo Burgos

3. Periyot neticesi | Pınar Karşıyaka 39-46 San Pablo Burgos

Maç neticesi | Pınar Karşıyaka 59-64 San Pablo Burgos

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir