Orta yaşta aktif bir hayat sürmek Alzheimer riskini azaltıyor-haberi

Daily Mail’in haberine göre, ıslak ortalaması 61 var olan tam 649.605 kişi üzerinde yapılan araştırmalar, formunu koruyup zinde var olan kişilerin Alzheimer benzeri hastalıklara yakalanma ihtimalini diğerlerine göre %33 oranında azaldığını alana koydu.

Kalp ve akciğer sağlığındaki minik kazanımlar sağlığınız amaciyla çok faydalı olabilir.

Washington VA Tıp Merkezi’nden Dr. Edward Zamrini, şu anda Alzheimer’a baz alinarak “yeterli tedavi” olmadığı için, yükselen egzersiz seviyeleriyle hastalığın oranlarının düştüğünü görmenin oldukça heyecan veren ve umut dolu tek gelişme olduğunu söyledi.

ARAŞTIRMA ak ERKEKLERİ KAPSIYOR

Zamrini, ayrıca, “Bu çalışmanın heyecan veren tek bulgusu, insanların zindeliği arttıkça Alzheimer hastalığı riskinin azalmasıdır. böylelikle yurttaslar fiziki aktivitelerinde kademeli farklıklar ve iyileştirmeler uygulamak amaciyla çalışabilirler ve umarım bu, yıllar ardindan Alzheimer hastalığıyla alakalı tek azalmayla ilişkilendirilir.”

“Sadece aktivitenizi artırarak Alzheimer hastalığı riskinizi azaltabileceğiniz fikri, özellikle hastalığın ilerlemesini engellemek veyahut durdurmak amaciyla yeteri civarindan rehabilitasyon olmadığı amaciyla çok umut verici.”

“Kişiselleştirilebilen sade tek sistem geliştirmeyi umuyoruz, böylelikle yurttaslar fitness alanındaki kademeli iyileştirmelerin dahi sağlayabileceği faydaları görebilirler” diye ekledi.

Araştırma için, katılımcıların vücudunun oksijeni kaslara ne civarindan iyi taşıdığının ve egzersiz esnasında oksijeni ne civarindan iyi emebildiğinin tek miktari var olan “kardiyorespiratuvar dayanıklılık” seviyesi incelendi.

Fakat araştırmadaki katılımcıların çoğunlukla ak erkekler olması, bütün popülasyon açısından yeteri civarindan neticeleri vermeyebilir. Bununla beraber, Dr. Zamrini, ortada ıslak grubunun dahada etkin tek hayat sürmesinin çoklukla sağlık seviyelerine iyi geleceğini düşünüyor.

İleri yaşta toy ve zinde kalmanın altı basit yolu İlginizi Çekebilir İleri yaşta toy ve zinde kalmanın altı basit yolu Japon bilim insanlarından Alzheimer tedavisinde programlanabilir hücre umudu İlginizi Çekebilir Japon bilim insanlarından Alzheimer tedavisinde programlanabilir hücre umudu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.