Önce koronayı alalım sonra kapanırız! Zaman daraldı, Türkiye 7’den 77’ye kuyrukta-haberi

Pazartesi bugünü bakanlar heyeti toplantısının derhal peşinden açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadelede alınacak tertemiz önlemleri duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan tedbirlere ekstradan 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında kapanma olacağını belirtmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının derhal peşinden kapanma öncesi Bir hayli işletmeye var olan alaka arttı. Bankalardan berberlere, mağazalardan marketlere civarindan tek çok yerde uzunca kuyruklar oluştu.

SEYAHAT KUYRUĞU

Koronavirüs ile ugras kapsamında 17 hergün tam kapanma dönemini kent dışında geçirmek isteyenler, yolcu destur dokümanı almak amaciyla kaymakamlıklara akın etti. Kaymakamlık önlerinde uzunca kuyruklar oluşurken ara ara yasamsal mesafeye uymayan vatandaşları, polisler uyardı.

BANKA KUYRUĞU

Yarın başlayacak kısıtlama döneminden evvel işlerini nihayet güne bırakmak istemeyen vatandaşlar işlem yaptırmak amaciyla bankaların yolunu tuttu. Kuyruklara giren kişilerin hatri sayilir büyüklükte çoğunluğunda maske olduğu görülürken, kuyruklarda ise ara ara yasamsal mesafenin unutulması ise dikkatlerden kaçmadı.

ÇİFTÇİ KUYRUĞU

Tam kapama öncesi kısıtlamadan muaf çiftçiler, tarım odalarına akın etti. Tarla ve bahçelerine gitmek isteyenler destur dokümanı alabilmek amaciyla sabahın acele saatlerinde sıraya girip, uzunca kuyruklar oluşturdular. Rizeli çay müstahsilleri tam kapanma öncesi çiftçi dokümanı almak amaciyla uzunca kuyruklar oluşturdu.

ALIŞVERİŞ KUYRUĞU

Tam kapanma kararının açıklanmasının derhal peşinden halkı kendini sokağa attı, vatandaşlar alışveriş amaciyla birbiri ile yarıştı. Eskişehir’in en yoğun yerlerinden Hamamyolu Caddesi, tam kapanma kararının açıklanmasının derhal peşinden vatandaşların akınına uğradı. Cadde süresince sıralanan mağazalarda yurttaslar yasamsal mesafeyi unutarak alışveriş yaptı. Mağazalar önünde oluşan uzunca kuyruklar yasamsal ara açısından endiseli ederken, insanların sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak bayram günleri amaciyla şeker, çikolata ve giyim alışverişi yapması ise akıllarda Sual işaretleri oluşturdu.

YAZLIK KUYRUĞU

Tam kapanma öncesi araçları ile Muğla’nın turistik ilçelerine akın eden tatilciler kilometrelerce araç kuyruğu oluşmasına neden oldu. güvenlik güçleri ise uygulama noktalarında denetimlerini arttırdı.

GÖÇMEN KUYRUĞU

İş ve işlemlerini uygulamak amaciyla Eskişehir Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gelen yabancılar, mesai saati öncesi uzunca kuyruk oluşturdu.

BERBER KUYRUĞU

Covid-19 tedbirleri kapsamında ülkemiz genelinde uygulanacak tam kapanma döneminden evvel berberlerde yoğun mesai yaşanıyor. İş yerleri önünde kuyruk oluştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir