Ömer Halisdemir için çirkin ifadeler kullanan İYİ Partili Sarıtaşlı, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi-haberi

İYİ Parti Tokat İl reis Yardımcısı Songül Sarıtaşlı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yasamsal medyada reaksiyon topladı. Songül Sarıtaşlı, paylaştığı tweette, “Semih Terzi’nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi?” yazdı.

TEPKİLER ÜZERİNE HESABINI KAPATTI

Sarıtaşlı attığı tweet sonrasında yoğun reaksiyon aldı ve bunun üstüne evvel Twitter üzerindeki kişisel hesabından mevzubahis paylaşımı sildi. Sarıtaşlı kısa süre ardindan da yasamsal medya hesabını kapattı.

AYTUN ÇIRAY’DAN PAYLAŞIM GELDİ

İYİ Parti İzmir mebus ve genel reis Başdanışmanı Aytun Çıray ise yaptığı paylaşımda, “İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı, şehit Ömer Halisdemir ile alakalı yanlış beyanda bulunan kent yöneticisini “kesin ihraç talebi ile” disipline derhal sevk etti. Gereği yapılmış” dedi.

İHRAÇ İSTEMİYLE DİSİPLİNE derhal sevk EDİLDİ

İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İYİ Parti Tokat İl yönetim heyeti Üyesi olarak görevli var olan Uğur Songül Santaşlı, Twitter hesabında 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halisdemir ile alakalı  us ve kalp sahibi hiçbir Türk vatandaşının onay edemeyeceği, İl teşkilatımız, ve bütün İyi Parti camiasını derinden itina oldukça çirkin tek paylaşımda bulunmuştur. Şehidimiz Ömer Halisdemir Türk milletinin Anadolu coğrafyasındaki varoluş mücadelesinin milyonlarca şehidinden birisidir. eş vakitte şehidimiz Ömer Halisdemir Türk milletinin yiğit evlatlarının bundan bunun benzeri darbeye kanları ve canları pahasına müsaade etmeyeceğini gösteren lider tek şehidimizdir. Bu topraklarda varlığımızı borçlu olduğumuz, şehitlerimize baz alinarak saygısızlığı Katiyen ve kat’a onay etmeyeceğimiz bilinmelidir. Bu çirkin paylaşımdan haberdar olduğumuz vakit itibarıyla bahse mevzu kişiyi kati ihraç istemiyle disipline derhal sevk ettiğimizi ve bundan sonrasını ulu Türk adaletine bıraktığımızı kamuoyuna duyururuz” denildi.

MHP’DEN TEPKİ

MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, yazılı İzah yaparak reaksiyonunu dile getirerek “Ömer Halisdemir; bu milletin bağrında yetişmiş, vatan hainlerini alnının ortasından karışlarken tek saniye kuşkuya düşmemiş, ölüme başı çok yürümüş tek kahramandır. İYİ Parti İl yönetim heyeti Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı, 15 Temmuz şehidimiz Ömer Halisdemir’i darbeci, yasadisi Semih Terzi’yi ise yaptığı paylaşımla suçsuz göstererek darbeci zihniyette tek tavır sergilemiştir. her biri şunu bilsin ki Ömer Halisdemir, şehadete başı çok tek şekilde yürüyen yiğittir. Vatanın yazgınını değiştiren şehittir” ifadelerini kullandı.

Ömer Halisdemir amaciyla çirkin ifadeler kullanan İYİ Partili Sarıtaşlı'dan skandal savunma: Kim olduğunu bilmiyordum, pişmanım

Ömer Halisdemir amaciyla çirkin ifadeler kullanan İYİ Partili Sarıtaşlı’dan skandal savunma: Kim olduğunu bilmiyordum, pişmanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.