Ömer Erdoğan: Önümüze daha iyi bakacağımız bir ortam oluştu-haberi

Süper Lig’in 25. hafta maçında evinde karşılaştığı Göztepe ’yi 2-1 yenik eden Hatayspor’da teknik patron Ömer Erdoğan, ugras sonrası medya mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, mücadelenin genelinde sahada evvel dakikadan bu yana çok örgütlü futbol oynayan tek Hatayspor olduğunu vurguladı, şu ifadeleri kullandı:

‘Bugün mücadelenin zorluk derecesini biliyorduk’

“Önemli tek dönemde mühim tek galibiyet. Sıkıntılı tek süreçten geçiyorduk. bu erken mücadelenin zorluk derecesini biliyorduk. Rakibimiz Göztepe nihayet 5 mücadelede oynadığı futbolla ve aldığı dört galibiyetle ve en nihayet hafta içi oynadığı kupa maçında da ne civarindan çıkışta var olan tek takım olduğunu Zati biliyorduk. Önlemlerimizi alırken Göztepe’nin özellikle savunmadan çıkarken pas tercihinden ziyade 3. Bölgeye Ndiaye oynayınca bu erken de Di Santo’yu buluşturup hemide 2. topa çoğalıp, 2. toplarla hücum yapmaya çalışan aynı zamanda da Halil benzeri oyuncularını müdafaa arkası koşularla buluşturup pozisyon arayacaklarını biliyorduk.”

‘Çok domino futbol oynayan tek Hatayspor vardı’

”Analizlerimizde de antrenmanlarımızda da bunun için baz alinarak çalışmalarımızı yaptık. Ne yazık ki tam çalıştığımız ve oyuncularımızı uyardığımız şekilde Halil’in müdafaa arkası koşusunu iyi savunamadık. Ama onun dışında mücadelenin bütününe bakınca evvel dakikadan bu yana çok domino futbol oynayan tek Hatayspor vardı. Haklı tek 2-0 skor elde ettik. Devamında üçü ve dördü de bulabilirdik. dönem arasında oyuncularımı 2-0’lık skorun riskli olduğunu uyardım, ayni vakitte da gol yediğiniz vakit alan içinde tek panik ortamı oluşuyor. Bunun en hatri sayilir büyüklükte nedenlerinden tek tanesi de nihayet aldığımız mağlubiyetlerden herkesin üzerinde tek galibiyet baskısı ve arzu eder istemez tek baski vardı. Ne civarindan oyuncularımıza huzurlu oynamalarını söylesek de oyuncularım galip gelmeyi çok istiyordu”

“Haklı tek galibiyet aldığımızı düşünüyorum”

Müsabakada skor 2-1 iken dahada çok gol bulabileceklerinin altını çizen Ömer Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

“10- 15 dakika sıkıntılı tek asama yaşadık. Direkten dönen topu vardı Göztepe’nin. 1-2 adet de karambolden verdiğimiz pozisyonlar vardı ama haklı tek galibiyet aldığımızı düşünüyorum. hemide müdafaa anlamında, hemide hücum mananında Sahiden çok doğru şeyleri yaptı oyuncularım. Çok mühim tek dönemde mesuliyet aldılar. bu erken de mühim tek galibiyet alıp belli tek süre huzurlu tek nefes aldık. Önümüze dahada iyi bakacağımız tek ortam oluştu. Zira mücadeleden evvel söylediğim benzeri bu erken alacağımız üç nokta hemide şu vakit bulunduğumuz konumu savunma mananında mühim aynı zamanda asagi gruptan belli tek süre uzaklaşmamız gerekiyordu. Zira nihayet haftalara girerken arzu eder istemez çok değişik skorlar da oluşabilir ve hiç beklemediginiz tek anda sıkıntılı tek sürece de girebilirdik. Onun amaciyla bu erken üç puanı alıp dediğim benzeri önümüze dahada huzurlu tek şekilde bakıp tekrar dahada moralli, özgüvenli tek ortam oluşturmak istiyorduk. Bu galibiyetle de allahın izniyle bunu elde ederiz. elbet futbol bu erken bu galibiyetin sevincini yaşayacağız. Yarından bu yana haftasonu Fenerbahçe mücadelesi hazırlıklarına başlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.