Nusret Gökçe’ye 5 çalışanı tarafından ABD’de dava açıldı! 70 saat fazla çalışıp tuvalet dahi temizlediler-haberi

Ülkemizde olduğu civarindan yeryüzünde da “Salt Bae” hareketiyle tanınan Nusret Gökçe‘ye çalışanları tarafından tek sefer dahada dava açıldı. Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan ve ABD’de de şubeleri bulunan et Restoranı zinciri sahibine dahada evvel 2019 seneninde bahşişlerin nasıl dağıtıldığını sorguladıkları amaciyla Manhattan şubesinden kovulan dört restaurant çalisani tarafından dava açılmış ve 230.000 dolar tazminat ödenmişti.

NORMAL ÇALIŞMA SÜRESİNDEN 70 SAAT çok ÇALIŞTIRILDILAR

2019’daki davanın dava avukatı var olan Louis Pechman tarafından Nusret Gökçe’te tek dava dahada açıldı. Manhattan federal mahkemesine verilen dilekçeye göre New York şubesinde çalışan 5 Türk çalışan, haftada normal çalışma süresinden 70 saat çok çalışmalarına karşın koşul olan ücreti alamadıklarını ifade etti.

KENDİSİ İÇİN ÖZEL aş PİŞİRİLMESİNİ istek ETTİ

Gökçe’nin restoranda bulunduğu vakitlerde kendisi amaciyla hususi aş pişirilmesini istek ettiği de dava arzuhalinde yer alırken; iddiaya göre çalışanlar yönetici pozisyonundaki kişilerce çöp çıkarmaya, bulaşık yıkamaya Hem de hela temizlemeye yönlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir