Nihat Özdemir’den taraftar müjdesi-haberi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Bir gün evvel beIN SPORTS’a açıklamalarda bulundu. Özdemir, arkada var olan sezona ve gündemdeki konulara ait mühim izahlar yaptı. Özdemir, pandemi tedbirleri hasebiyle seyircisiz oynanan Süper Lig’de taraftarların tribüne dönüşüyle alakalı müjdeyi verdi. TFF’nin tek numarası, “Ağustos ayının ortasında başlatacağımız ligi, kademeli olarak seyircili oynamak istiyoruz. dis alan bölümüne de tespit edecek oranda seyirci alacağız” dedi. İşte Özdemir’in bütün sözleri;

‘Ana amaç 18 takım’

“Kulüpler Birliği’nden grup düşmeme ile alakalı toplu tek karar geldi, biz çok düşündük. Onlara dogruluk vererek, düşmeyi kaldırmıştık. bütün liglerden düşmeyi kaldırdık ve 21 takımla oynandı. güç tek sene oldu. Biz ve kulüplerimiz, birbirimize destek olduk ve ligi tamamladık. anne hedefimiz 18 takım olmalı. 20 takımla dahi sıkışık tek sezon olduğu gözükmekte.” 

‘Gol çizgisine hazırız’

VAR ile alakalı rakamların dahada iyiye gittiğini görüyoruz. Kimse kalkıp VAR iyi değil, kötüye gidiyor şeklinde tek şey söylemesin. İnanın İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya’da da bu rakamlar bizimkilere yakındır. istikbal yıl, bu seneden çok dahada iyi rakamları göreceğiz. Avrupa’da gol çizgisi teknolojisi uygulamaya başlanırsa biz de bunu yapmaya hazırız.

‘1959 öncesi amaciyla karar…’

1959 öncesi şampiyonluklar ile alakalı yakın tek vakitte en doğru kararı vereceğiz. Şimdi evvel müracaatı Fenerbahçe yaptı ama yalnız Fenerbahçe ile bu iş kalmadı. Samsun’dan Ankara’ya, Eskişehir’e, İzmir’e Bir hayli takım da bu maddeden istifade etmek amaciyla federasyonumuza müraacat ettiler. Bir takım takımların da bunun için karşı görüşleri oldu. haklar heyetimiz bunları inceliyor.

‘Fenerasyon dediler’

Sezon başında Fenerbahçe çok iyi tek kadro kurdu, çok tasima yaptı. her biri Diye konuştu ki, ‘Bu sene Fenerbahçe sezonudur’, ‘Fenerbahçe şampiyon olacak Zati federasyon da bunun için yardım ediyor’, ‘Bunun ismi fenerasyondur’ dediler. derhal peşinden Galatasaray ve Beşiktaş amaciyla de eş şeyler söylendi. Ama öyle oldu ki nihayet üç haftaya gelindiğinde üç takım da eşit şansla nihayet üç haftaya girdiler. iki gol farkla da Beşiktaş şampiyon oldu.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir