Nihat Hatipoğlu’nun YÖK üyeliğindeki görev süresi uzatıldı-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bir takım bakanlıklara yaptığı atamalara ait kararlar Resmi Gazete’nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı kararına göre; Gaziantep İslam bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, tekrar Yükseköğretim heyeti (YÖK) üyeliğine tekrar seçildi.

Hatipoğlu, YÖK üyeliğine 11 Mart 2017 tarihi itibarıyla getirilmişti.

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, 1955 seneninde Diyarbakır’da doğdu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya’da ilkokulu tamamladı. 1975’de Uşak İmam-Hatip Lisesi’ni ve Uşak Lisesi’ni bitirdi. 1981 seneninde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. Aynı fakültede Hadis anne bilim dalında ‘Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü’ isimli çalışmasıyla doktor, 2000 seneninde Doçent, 2012 seneninde da Profesör oldu.

1985-1987 yılları arasında Mısır’da Arapça üstüne eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis anne bilim Dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

10 Mart 2017’de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından YÖK yönetim heyeti üyeliğine atanan Nihat Hatipoğlu, evli ve üç bebek babasıdır.

Yayım tarihi
Eğitim olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir