Mustafa Cengiz’in açıklamaları sonrası Galatasaraylı futbolcular idmanı boykot etme kararı aldı-haberi

Sarı-Kırmızılılar’da reis Mustafa Cengiz‘in GS TV’de yayınlanan ‘Gündem Özel’ programında takımı amaç alan sözleri, futbolcuları isyan noktasına getirdi. İşte Cengiz’in futbolcular tarafından reaksiyonla karşılanan o sözleri:

“ÖLÜMÜNE MÜCADELE ETMİYORLAR”

“Futbolcuların onur ve şereflerini hatırlamaları lazım. Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte camiasını temsil ediyorlar. Ölümüne ugras etmeleri gerekiyor. Bunu neden yapmıyor futbolcularımız. Adamın ipinde değil.

“YABANCILAR PROFESYONELSE TÜRKLER NEREDE!”

“Hakemler, tek yere civarindan al kart verebilirler. Ama bizde futbolcular bu vaziyete profesyonelce bakıyorlar. Sözleşmelerine göre, iki mücadele oynamazlarsa prim alamıyorlar. Onu da hesaplayabilirler. Türk futbolcular nerede o zaman? bendeniz izlerken çıldırıyorum. dahada oynanacak 7 maç, alınacak 21 nokta var. Biz oynamalıyız. Terimizin nihayet damlasına civarindan ugras etmeliyiz. Yedlin sakatlandığında bütün takım onun başında olmalıydı. Golümüz verilmediğinde bütün takım itiraz etmeliydi.”

“PROTESTONUN ŞEKLİ DEĞİŞECEK”

Sözcü’deki habere göre; reis Mustafa Cengiz’in sözlerinin derhal peşinden Florya’daki akşam antrenmanı öncesi etkin devinim eden saatler yaşandı. Öncelikle kaptanlar Arda Turan ile Fernando Muslera, takım arkadaşlarıyla tek araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan karar idmana çıkmama istikametinde oldu. ama araya giren teknik patron Fatih Terim, oyuncularını bu kararından vazgeçirdi. Ama kararlı var olan futbolcuların, reis Mustafa Cengiz’i sözlerinden dolayı tek başka şekilde protesto etmeye hazırlandığı öğrenildi.

İDMANDA KEYİF YOKTU

Göztepe mücadelesi hazırlıklarını sürdüren Galatasaray‘da futbolcuların dünkü idmanda morallerinin tek hayli bozuk olduğu dikkat çekti. aynı zamanda çalışmada sağ art adalesinde ağrı hisseden Onyekuru’nun rehabilitasyonuna başlandığı açıklandı.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir